Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet kezdeni azzal az...

Mit lehet kezdeni azzal az érzéssel, hogy semmi nem érdekel igazán, és azt se bánnád, ha nem élnél?

Figyelt kérdés

Eddig mereven elzarkoztam az öngyilkosságtól, most sem szándékozom ilyet tenni, de hihetetlen mennyire nem érdekelne ha meghalnék.


Csak a lelkiismeretfurdalás bánt, hogy mások akik idő előtt elmentek, vagy betegen születtek, bármit megadnának az egészséges életért.

Illetve az is aggasztana, hogy az a pár ember aki szeret, ők mit éreznének.


De olyan szinten szorongok, egy atlagos hetköznapi cselekvés kozben is, pl. Bevásárlás, telefonalas, stb, hogy kalapál a szívem, és sírni tudnék, egy oriasi stressz nekem.


Egy mindent belengő szégyen van bennem magammal kapcsolatban, pedig kívülről ezt senki nem mondaná meg, és azt se gondolná, hogy okom lehet rá. Mi lehet velem..?


31N


2022. aug. 19. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol? Mi a végzettséged?
2022. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Válaszolok szívesen, de ennek mi jelentősége van?
2022. aug. 19. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok az egyéb körülményekre, okokra, lehetőségekre.
2022. aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erősnek kell lenned nekem régebben az arcom vörösödött el a magasvérnyomástól 10 év elteltével javult.
2022. aug. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire hazavág a szorongás akkor szedjél gyógyszert. Én 10 évig szedtem, megtapasztalta a szervezetem, milyen sokkal kisebb szorongással élni. Ha rámegy a munkaképességedre, öngyilkossági gondolataid vannak annyira rossz, akkor gyógyszer, nekem SSRI segített.
2022. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Generalizalt szorongasban szenvedsz enyhe depresszioval megspekelve. Pszichologus tud segiteni.
2022. aug. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Agilis projektmenedzsmenttel foglalkozom, mellette webdesignt tanulok. Előtte gyogyszertári asszisztens voltam, meg van egy félbehagyott egyetemem..


Igen, rohadt ellentmondásos, rengeteget kell ügyfeleznem, de annyira szerepben vagyok akkor mint a cég arca és nem mint xy, hogy hiába remegek, szarad a szám, meg van hanyingerem, akkor is lenyonom amit kell, hogy ne hozzak szégyent másra.

2022. aug. 20. 12:25
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak hiaba vagyok lassan 32, mar 25 eves korom ota azt erzem, hogy kiegtem, nem birom.


Hozom a kotelezot, neha felszivva magam, de erom nem jut masra. Baratokra, hobbira, semmi.. Neha futok, meg idoszakosan falat mászok, amikor epp ek merek menni a terembe.


Gyakran varom h legyen idom, es ha megkapom hasztalanul telik, kifolyik a kezem kozul.

Csak vegetalok olyankor.

Aztan meg utalom magam.


Regen is meg volt ez bennem, de akkor azt hittem, hogy meg kell szoknom a felnott eletet, es jobb lesz. De nem lett, sőt.. Ahogy telik az ido, egyre nehezebb, egyre nagyobb a szegyen es egyre szanalmasabbnak erzem magam.


Kivulallok ezt el se tudjak kepzelni, vagy bekepzeltnek hisznek, vagy atragad rajuk a zavarom.


Regen mindenki a mindig mosolygo, es jokedvu, jo humoru lanynak ismert, de elegem lett, hogy automatikusan jön ez a maszk, mert ugy erzem belul senyvedek, es mar tul sok energiamba kerul egy egy ilyen alkalom. Kapcsolodnek, de nem tudok jelen lenni, mast terhelni a bajommal meg nem akarok.

2022. aug. 20. 12:34
 9/11 anonim ***** válasza:
A probléma a munkaköröd. Próbálj kifarolni belőle, váltani és vissza fog jönni az energiád.
2022. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hmm, sajna azért nem értek egyet, mert nekem is volt ilyen gondolatom, és akkor próba jelleggel vállaltam back office munkát. Sőt, totál agyatlannak tűnő munkát is, de egyszerűen nem tudtam lazán felfogni egyiket sem.
2022. aug. 20. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!