Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet kezdeni ezzel az...

Mit lehet kezdeni ezzel az üresség érzéssel?

Figyelt kérdés
Körülöttem a családom, zajlik az élet bennem meg valami hihetetlen mértékű üresség van. Bárkivel, bárhol, bármikor vagyok, ezt érzem. Nem tudok mit kezdeni az időmmel. Néha csak ülök és létezem. Ha semmit nem csinálok, az üresség, ha "lefoglalom" magam, akkor is. Teljesen egyedül érzem magam. Valami nincs rendben velem és nem bírok így tovább élni, lehetetlen.

2022. aug. 2. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Depresszió?

Menj el egy pszichiáterhez.

2022. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%
Mezei depresszió, gyógyszer vagy pszichológus
2022. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem állandó unalom érzésem van! Mondjuk nem zajlik az életem és nincs szerető családom, de állandó problémám és félelmem reggel, hogy miként fogom elkerülni az unalmat egészen estig! Bárhova nézek, megyek, és bármit csinálok, ott leskelődik rám az unalom. És ha sikeresen lecsap, elegem lesz az életemből.
2022. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyanez van már régóta.
2022. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én abba az irányba tapogatóznék, hogy mi az amire szükségem lenne de nem kapom meg. Mi az amire régen szükségem volt, de nem kaptam meg.

Arra gondolnék, hogy valamire valamikor régebben szükséged volt (valószínűleg érzelmi téren) és pont akkor nem volt meg. Aztán ez az állapot konzerválódott, beleragadtál, és mindenben azt éled meg, hogy szükséged lenne vmire, magad se tudod mire, de senki/semmi nem képes megadni, ugyanúgy "üres maradsz". (Hiszen a múltba nem mehetünk vissza, nem írhatjuk felül). Így semminek nincs értelme, hiszen ami neked kéne azt semmi nem tudja megadni.

Lehet, hogy erről valahol már le is tettél, hogy valaha is megkapd. Talán érdemes lenne felszínre hozni mi ez.

Egy terápia során pl. ez lehetséges, jól is jönne szerintem ilyen helyzetben.

2022. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!