Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antipszichotikumok mindenké...

Az antipszichotikumok mindenképpen hízást okoznak?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2022. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem , mondjuk nálam 30 kiló+ ,de néha muszáj.
2022. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Valamelyik jobban hízlal, valamelyik kevésbé vagy egyáltalán nem. Közben pedig ez lehet egyedi dolog is.
2022. aug. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
A betegtarsakat megnézve a nagyon vékony testalkatú emberek kevésbé híznak el,de ők szinte 80%cigiznek is,ami etvagycsokkento. Nálam is a sok fekvés miatt +25kg,de van amikor lemegy egy két ruha méret.de nyáron nm tudok órákat sétálni kutyámmal,vagy bicajozni mert napszurast kapok. Olvastam,hogy az antipszichotikum hajlamosít hőgutàra. Amióta szedem azóta tényleg szenvedés a nyár. És persze étvágyat is növeli. Aki nm hízik,az szerencsés.
2022. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Hiába eszek normálisan és sportolok, az Olanzapintól feljött 10 kg 4 hét alatt, ami le is ment, amint abbahagytam. Ráadásul konkrétan éheztem, pedig megfelelő mennyiségű ételt vittem be, csak annyira növelte az étvágyamat. Később az Amitrextől pedig semmi hízás nem volt. Van egy táblázat iránymutatónak, hogy melyik antipszichotikum mennyire hajlamosít hízásra, ott az Olanzapin vezet, majd a Kvetiapin.
2022. aug. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12%
olanzapint es kvetiapint szedek egyszerre, egy dekat sem hiztam pedig ram ferne.
2022. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!