Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedett itt már valaki depress...

Szedett itt már valaki depresszióra, szorongásra kvetiapint vagy más antipszichotikumot?

Figyelt kérdés

Nekem antidepresszáns és nyugtató mellé írták fel kis dózisban kiegészítésként, és nagyon bevált. Jobban, mint eddig az antidepik. Igaz, ez csak a második nap, hogy szedem, de nagyon mély depiből hozott ki, mert már sokkal jobban érzem magam tőle. Eddig hónapok óta szenvedtem már, mert egyik antidepi se vált be teljesen több hónap után sem. Aki szedett már erre antipszichotikumot, az milyen dózisban? Mindig kis dózisban írják fel, vagy szokták emelni is? Elvileg eredetileg skizofréniára és bipoláris zavarra írják fel, de kis adagban depresszióra és szorongásra is. Én Kventiaxot (kvetiapint) szedek duloxetin és frontin mellett.

Duloxentinből 120 mg, frontinból 3x0,5-öt, Kventiaxból 25 mg-ot, és meglepődtem ezen a kis adagon, mert elvileg 800-ig emelhető. (Ketilept néven is kapható)



2022. aug. 19. 20:48
 1/3 nicola73 ***** válasza:
100%
Nekem is Kventiax-ot írtak fel. Szinte egy hét után kezdett hatni. Kihozott a depresszióból szinte teljesen. Mennyit szedsz belőle. Én este 75 mg-ot. Szerintem nagyon jó gyógyszer. Igaz nekem is bipoláris depim van de emellett jelentkezett szorongás sírással kísérve. Na ebből hozott ki a kventiax. Frontint én is szedek de csak lefekvés előtt és napközben csak akkor egyet ha rámtör a szorongás. A Frontinhoz könnyen hozzá lehet szokni.
2022. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én most már 100 mg-ot. Még nincs meg a stabilizáló hatás sajnos, mert egy hét után kb hozzászokik a szervezetem és ujra emelni kell, most tartok 100 mg-nál. Remélem egyszer megáll. De én is teljesen jól vagyok tőle és nagyon helyretett. Neked vannak valamilyen mellékhatásaid?
2022. szept. 13. 13:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, én nem szorongásra és depire kapom (vagy ha igen, akkor ezekre hiába), én bipol-ra kapom.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Itt az összes válasz az enyém (egyelőre), a 3-asban írok az adagolásokról.


Engem leginkább altat (de azt jól).


Ja, és 800-ig csak a retard emelhető (tudtommal), a simából 100-ig szokták adni, utána áttérnek a retard-ra. Na a retard-tól én hülye lettem, úh. én most simát kapok 150 mg-ot (de ez nem szokott dolog).

2022. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!