Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha gyomorideggel...

Normális, ha gyomorideggel kelek, amióta elkezdtem járni az első munkahelyemre?

Figyelt kérdés

Ez az első munkahelyem és mindem egyes reggel gyomorideggel kelek. A legnagyobb gondom az, hogy nem is értem miért stresszelek. Jó, igaz, hogy kicsit még kirekesztett vagyok, ugyanis egy jól összeszokott társaságba kerültem, viszont van pár kollégám, akit már egy ideje ismerek.

Normális ez? El fog ez múlni? Volt más is így?



2022. aug. 23. 06:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első napokban, hetekben normális, hogy izgul az ember.

De több hét után már nem normális!

2022. aug. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a megfelelési kényszer miatt van.

Jajj ma vajon milyen feladatot adnak, fogok e bénázni, képes leszek e megcsinálni, jajj hogy is volt ez meg az, már nem emlékszem, mit gondolnak rólam a kollégáim.

Ezek azok a gondolatok, amik stresszben tartják a testet, hiába gondolod az agyaddal azt, hogy nincsen semmi baj, mert ugyan mi történhet.


Ez csak az idő elteltével fog jobb lenni.

Én az első igazi munkahelyemen egyből mélyvízbe kerültem (előtte csak gyárban, raktárban dolgozgattam) 10 embert irányítottam, egyesek 20 éve a cégnél dolgoztok, de mikor hülyeséget csináltak, én éreztem magam szarul szólni érte, mint kis kezdő.

Én kb 3 hónapig keltem-mentem gyomorideggel, ami a nap közepén is random elkapott, sokat ment a hasam is miatta.

Kb 6-8 hónap kellett ahhoz, hogy magabiztos legyek és egy év után mondtam azt, hogy teljesen klappolt minden a helyemen.


Persze neked valószínüleg hamarabb kell mindez menjen, nem főnöknek vettek fel gondolom.

Ha 3-5 hónap után is állandóan gyomorideged lesz, akkor fordulj pszichológushoz, hátha tud segíteni. Ha pedig nem, akkor munkahelycsere a megoldás. Vagy új kollégákra van ugyanis szükséged, vagy új munkakörre stb.

2022. aug. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!