Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami pszichés probléma?

Ez valami pszichés probléma?

Figyelt kérdés

Szóval nem tudok barátokat szerezni, mert valamilyen szinten nem is akarok, legtöbb ember csak amolyan "átlagos" nekem, de ahogy így átgondoltam azok az emberek se jönnek be, akiknek sok barátjuk van.

A lényeg, amire ki akarok lyukadni, hogy ritkán szerzek barátot de nagyon képes vagyok kötődni emberekhez, ha szerzek. itt jön képbe a zavar, ami miatt barátnőm sincs, mert előbb utóbb olyan rossz érzés jön rám amiatt, mert folyton olyan gondolataim vannak, hogy senkinek se vagyok fontos, hogy kibírhatatlan és általában az a vége, hogy inkább kidobok az életemből mindenkit, mielőtt ők tennék. Jellemző a féltékenység is, habár inkább eltűnök minthogy mutassam. A lényeg az, hogy alapból nem érzem magam fontosnak ha valaki nem állandóan velem foglalkozik. Lehet akármit mondani, hogy hogy kéne csináljam, nekem enélkül ugyanolyan üres marad minden. De ahogy elnézem mindenben találok problémát. Akkor nyugszok meg, ha senkivel se beszélek végül, de akkor meg magányos vagyok egy idő után. Igazából már régóta van ez kb. gyerekkorom óta. Lehet szeretethiány miatt? Ja meg folyton tévképzeteim vannak és nem tudom elhinni, hogy bárki is kedvelne. Vagy dühöt érzek mert azt hiszem csak pótlék vagyok vagy lekezelnek, vagy hátrahagynak. Sehogy nem tudom magam fontosnak érezni.



2022. aug. 26. 00:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Pszichológus. Biztos nem kaptál kicsi korodban elég figyelmet. Hány éves vagy?
2022. aug. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Darius- ***** válasza:
23%
Pszichózis (elmebaj) ez. Ennek súlyosabb formái a skizofrénia és a paranoia, ne fajuljon el odáig, keress szakértőt.
2022. aug. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nekem paranoid tüneteim is vannak, vagyis hát már néha mintha köd lenne a fejemben. Kicsit elfajulnak a gondolataim is.

De amúgy nem tudom keresek e szakembert, lehet nem is diagnosztizál semmit, csak ilyen a személyiségtípusom meg van egykét baj.

2022. aug. 26. 01:11
 4/15 A kérdező kommentje:
Skizofréniában az a fura, hogy a tüneteit tapasztalom néha, de én nem hallucinálok, szóval nem hiszem...
2022. aug. 26. 01:15
 5/15 A kérdező kommentje:
Kivéve azt, hogy néha téves dolgokra emlékezek, tehát lehet csak valaki úgy válaszolt, ahogy nem tetszett, de úgy emlékszek, hogy összefogott ellenem. Ez hülye példa, de van ilyen is.
2022. aug. 26. 01:16
 6/15 A kérdező kommentje:
De amúgy nagyon idétlen vagyok, mikor valaki rabul ejt és nem viszonozza, kicsit el kell húzódjak hogy helyrejöjjek.
2022. aug. 26. 01:23
 7/15 Darius- ***** válasza:
45%

Ugye ha a pszichológus ír egy eredményt, hogy mi a baj, akkor azt írják be enyhe, erős vagy normál és hogy mi az. Lehet akkor ez enyhébb paranoia. Olvastam könyveket a pszichológiáról családi gondok miatt, de egy szakértő tudná megmondani mi a pontos baj, mert teszteket kell elvégezni, felteszi a megfelelő kérdéseket.

Sok sikert a gyógyulás felé, ne ijedj meg, mert annyira nem nagy a baj, vannak ennél jóval súlyosabbak, de azért ne vedd félvállról.

2022. aug. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Schizoid, borderline, pszichózis, mind lehetséges, mert a tünetek passzolnak egykettővel eléggé, de a pszichológus lehet csak egy depressziót állapítana meg, de nem vagyok annyira kisegítve pár gyógyszerrel.

Úgy érzem, hogy az emberekkel van a baj magamon kívül mert csak foglalkozni kéne velem rendesen és akkor nem lenne ez.

2022. aug. 26. 01:41
 9/15 Darius- ***** válasza:
Skizo affektív zavar is lehet, van egy ilyen is. Itt jelen van az üldözés, amit írtál, vagyis a paranoia. Nem tudom magyarul megvan-e valahol ez, megnézem.
2022. aug. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Darius- ***** válasza:
0%

Most a neten nézelődtem, mert nem vagyok pszichológus, annyira nem vagyok szakértő, csak olvastam ezekről. Igen megvan a neten, magyarul is amiről írtam, [link]

De nem biztos, hogy ez a gond.


Viszont ezt is írta egy más nyelvű oldalon: De a betegek skizofréniássá válhatnak: a paranoid zavarok kb. 20 %-a válthat át skizofréniába, a paranoiások kb. 10 %-ánál pedig hangulatzavar lehet később.


A gyógyszerekkel lehet kezelni, antipszichotikum-mal és kezeléssel is, az utóbbival a betegek fele meggyógyult.


Én azért elmennék egy jobb pszichológushoz. Nekem is segített sokban egyikük, de az nem magyarországi, ezért nem írom le e nevét, én csak anyai ágon vagyok magyar és nem itt élek.

2022. aug. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!