Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegség, valóban...

Kényszerbetegség, valóban annyira vicces?

Figyelt kérdés
Elég régóta nyírogatom a hajamat, teljesen milliméteresre. Sokáig én sem tudtam hogy pontosan miért. Persze azt tudtam hogy mentális valami. Csak nemrég jöttem rá, hogy ez kényszerbetegség. Nem is lenne semmi gond ezzel, ha nem lennék nő nemű. A faluban nevetnek engem, meg kibeszélnek. Persze, egyrészt megértem hogy nevetnek, mert ez nem természetes dolog. De akkor is annyira vicces, ha valaki súlyos lelki beteg? Igazából itt csak úgy mondják rám, hogy bolond vagyok, de nem hiszem hogy bolond lennék. Nincs magas IQ-m, az igaz, de szerintem az intelligenciámmal nincs súlyos gond. Nem tudom hogy reagáljak, amikor szemembe kinevetnek. Igen, tudom, falun lakni nagyon gáz.
2022. aug. 26. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt tartják viccesnek, hogy leírod a hajad, nem azt, hogy beteg vagy.


Másrészt, ha ezt betegségnek tartod, nem pedig valaminek, amivel igazából együtt tudnál élni, ha nem lenne a környezeted negatív reakciója, akkor kezeltesd.

2022. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne gáz falun lakni??? Egyre több nagyvárosi ember költözik falura...


Ne akarj megfelelni bárkinek... Ha neked így jó, akkor nyírd. Ha már számodra is terhes ez a kényszer, akkor pedig fordulj pszichológushoz.

2022. aug. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudják hogy beteg vagyok. Csak annyit tudnak hogy bolond vagyok. Ettől tovább agyilag sosem fognak jutni. Nem tudnak gondolkodni.
2022. aug. 26. 10:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Számomra nem terhelő. Egyébként ha lenne pénzem, még ki is tetováltatnám a fejemet, csak azért is. Hát igen, zavar, hogy nevetnek. De leginkább attól félek, hogy egyszer agyonverem az egyiküket.
2022. aug. 26. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem tudják hogy beteg vagyok."

- Akkor nem is tarthatják viccesnek.

2022. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4: tehát még rejtett agressziókezelési problémáid is vannak?
2022. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. Igen, de azt még kordában tudom tartani. Hadd éljenek, nem érdekel.
2022. aug. 26. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!