Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbeteg vagyok?

Kényszerbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Nem értettem az utóbbi időben mi történt velem. Nagyon sokat szorongtam mert nem éreztem magam elég jónak a saját kapcsolatomban. Pedig nem adott rá a barátom okot. Sőt, mikor sírógörcsöt kaptam és elmondtam neki mennyire padlón vagyok emiatt ő nyugtatott azzal, hogy neki én vagyok a legjobb és ne beszéljek be magamnak a semmiből ilyen butaságokat.

Aztán arra lettem figyelmes, hogy az érzéseim is tompultak, érzem hogy szeretem őt, de elkezdtem azt érezni, hogy akármit csinálunk semmi nem olyan izgalmas, folyton unatkozom.

Depressziót amúgy kb 8 hónapja diagnosztizáltak nálam és bízom benne, hogy csak ez okozza ennyi szorongás után és nem szerettem ki a barátomból.

Ezzel párhuzamosan bárki aki szembe jött velem az utcán olyan fellángolásokat kezdtem el érezni amit alig bírtam kezelni. Ez még több szorongást generált és odáig jutottam, hogy egyfolytában attól féltem, hogy meg fogom csalni a barátom. Egyfolytában olyan képzeteim voltak, hogy ha kimentem az utcára, hogy ha megláttam egy srácot aki tetszik, hogy megérintem valahol vagy bármi fajta lépést teszek felé, esetleg megcsókolnak. És nem tudtam eldönteni, hogy csak képzeltem vagy valóság volt. Viszont azzal nyugtattam magam, hogy ha valóság lett volna, valószínű nem kérdőjelezem meg. Plusz ezután folyton a kezem mostam.

Aztán tegnap este jött valami ami aztán tényleg csattra vágott idegileg…Szálltam le a vonatról, de előtte a vonaton észre vettem egy számomra vonzó srácot. Természetesen elkezdtem nagy erővel szorongani, hogy nehogy valami butaságot csináljak és mikor leszálltam a vonatról, ez a fiú ott sétált előttem. Meg akartam előzni mert rajta kívül mindenki mást is mert csak andalogtak az emberek, az én tempóm meg ennél azért gyorsabb. És amint elmentem mellette be villant egy kényszer, hogy oda nyomom neki a fenekem…És amint ez a gondolat megszületett már mozdult is a csípőm. Egészen ma délutánig szorongtam, hogy soha nem csináltam ilyeneket most miért történik ez velem, miért nem bírok uralkodni magamon? Miért nincs bennem tartás? Aztán ma megkaptam a választ…Mert ettől rettegek hetek óta és saját magamnak intézem el, hogy hülyeséget csináljak, a kapcsolatomra meg nem tudok koncentrálni…Ezt azért gondolom mert ma is a vonaton amikor mentem a barátomhoz sokan voltak. Egy srác maga elé engedett, de nyomorogtunk, előttem is volt valaki meg mögöttem az a fiú. És bár nem is vonzott annyira mégis vele is megcsináltam ugyanazt amit tegnap a másik sráccal. Természetesen ettől még 100%-ig nem nyugodtam meg, de már elfogadóbb vagyok magammal. Már kevésbé érzem azt, hogy nem érdemlem meg a barátom. Csak még mindig félek erről beszélni a barátommal, olyan kényelmetlenek érzem. Így is bolondnak gondolom magam, plusz erről azért még orvosi papírom nincs és nem akarom ezzel menteni a bőröm.

Szerintetek mit tegyek?

19/L


2022. aug. 26. 21:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett
2022. aug. 26. 21:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt ne beszéld meg a barátoddal. Semmit nem csinálsz ezekkel a pasikkal, úgyhogy nincs miért szégyenkezni. Az, hogy ez kényszerbetegség nem tudom, van benne ráutaló jel, de azért az durvább szokott lenni ennél szerintem.
2022. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megértő típus, így ettől annyira nem félek mit mond, de azért lelkileg sem akarom leamortizálni.

Viszont én nem érzem azt, hogy nem csinálok ezekkel a fiúkkal semmit, ha az alsó tájékukhoz nyomom a fenekem. Ezért érzek bűntudatot

2022. aug. 26. 22:04
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem kényszerbeteg vagy, csak egy 19 éves tini pics@, aki kancás és nem szereti a barátját, így más pasikra nedvesedik be konkrétan 2 perc alatt.

Szakíts vele, jobb kapcsolatot érdemel nálad.

Sőt, neked is tovább kellene lépned. Ez a kapcsolat zátonyra futott már egy ideje.


Ha az én csajom mondana ilyet, hogy “Tomikám, csak stírölöm őket, meg fantáziálok róluk, meg hozzájuk érek mert az olyan izgató, de amúgy téged szeretlek”, azon nyomban elhánynám magam és szakítanék.

És ne fogd arra, hogy te “igazolt depressziós” vagy.


Ebben a szituációban csak egy átlagos 19 éves lány vagy, aki új kalandot akar, nem az uncsi első pasiját.

2022. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
De kiszerettél. A 4-es válasz a maga szókimondásával együtt tökéletes. Minden szavával egyetértek, a nem finomakkal is.
2022. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat tudsz. Úgy tűnik nem jött át neked az amiről én beszélek. És nem ez az első kapcsolatom. Attól, hogy kapcsolatban van valaki még nem egyenlő azzal, hogy akkor innentől kezdve vak is. És a saját barátom is ezzel nyugtatott. A depresszió meg nem azért lett megemlítve, hogy erre fogjak mindent…És pont azért szorongtam mert ugyanezt gondoltam magamról heteken keresztül amit te most leírtál. És, ha már válaszolsz valaki kérdésére azt normálisan tedd vagy sehogy
2022. aug. 26. 22:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem simán elképzelhető, hogy kényszerbetegség tüneteit produkálod. Engem gyerekkoromban diagnosztizáltak olyan tünetekkel, hogy olyanoktól féltem pl., hogy szándékosan belökök valakit a villamos alá. Soha senkit nem bántottam, még az óvodában sem ütöttem meg senkit és az egy évvel fiatalabb húgommal sem voltam soha agresszív, nem is verekedtünk soha. Nagyon kivoltam ettől a gondolattól, annyira féltem, hogy megtörténik, hogy már nem akartam elmenni itthonról. Végül a szüleim elvittek gyerekpszichiáterhez, mert látták, hogy nagyon szenvedek (velük szerencsére mindig jó kapcsolatom volt). Ő kihozott ebből az állapotból gyógyszer nélkül. Később lettek más kényszeres gondolataim, de ma már ura vagyok a helyzetnek, nem hatalmasodnak el rajtam ennyire. Szerintem megérné szakemberhez fordulnod a problémáddal.
2022. aug. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%
El vagy tévedve kislány. Az, hogy valaki nem vakságot fogad, merőben eltér attól, amit te megengedsz magadnak. Az csak simán gusztustalanság.
2022. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!