Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kènyszerbetegek! Volt már...

Kènyszerbetegek! Volt már ilyen gondolatotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsősorban azokhoz szólna a kérdésem ,akiknek volt ehhez hasonló nyomasztó gondolata. Előre szeretném jelezni,hogy bipoláris zavarom van,borderlinnal(enyhe tünetek!) Kezelt a pszichiaterem(a borderline feltételei már nem teljesülnek)

1 hónapja kb. a semmiből jött egy gondolatom,hogy a baràtomat nem szeretem(nem az,hogy a ròzsaszinköd elmùlt,hanem kèszvége nem szeretem) Ezzel a gondolattal kelek-fekszek a nap 24 òràjàban a fejemben van akkor is ha vele vagyok és minden jó. Volt közben egy komolyabb veszekedésünk(nem emiatt) akkor szakítottunk(kb fèl napra) és beleőrültem. Van hogy azt érzem nem hiànyzik ès idegesít,hogy mièrt nem. (Közben folyamatosan beszélünk egèsznap,ha nem irosgatnánk egymásnak nagyon rosszul esne) Ő most Pesten van,2 hetente talàlkozunk. Ezek a gondolatok már megőrítenek.

Szeretem és ha elvesziteném belebolondulnék. 2,5 ève vagyunk együtt.

Ezelőtt volt kb fèl èvig egy másik gondolatom,és ugy szabadultam meg attól,hogy jött ez. A dokim Amerikában van,majd szeptember közepèn jön vissza.

Volt már előtte pàrkapcsolatom,ha azt èreztem nem szeretem,szakítottam,nem is próbàltam megmagyaràzni magamnak. Itt viszont mindig tovàbb gondolom ès egy spiràlba keveredem. Jol erzem vele magam,imadom. Csak a gondolatok....Felkelek és ez az első ami eszemben van. Pànikolàst ,szirongàst okoz. És emiatt megint arra jutok,hogy akkor tènyleg nem szeretem. Hosszúra sikerult,elnézést. Köszönöm, hogy elolvastátok,ha lenne valakinek nehàny tàmogató szava,azèrt is angyon hàlàs lennèk. Köszönöm szépen!



2022. aug. 24. 13:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt szeretnèm hozzàtenni,hogy folyamatosan attól rettegek (és korabban is ),hogy elveszítem. Múltkor valamièrt azt gondoltam màr nem is vagyok fèltèkeny(holott nagyon is)
2022. aug. 24. 13:44
 2/5 A kérdező kommentje:
Sokszor pedig azèrt nem tudom jol èrezni magam,mert itt vannak ezek a gondolatok,és totàl blokkolja,hogy boldog legyek.
2022. aug. 24. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Generalizációs szorongás. Van rengeteg “házitechnika” a kordábantartására, azokat olvasd el neten, találd meg neked melyik a legmegfelelőbb. Valamint pszichológus tud még segíteni.

Ugyebár a kényszeres gondolatok “csak gondolatok”, nem válnak valóra csak mert arra gondolsz. Ha ez így lenne mindenki milliomos lenne :)

2022. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Mindig attól fèlek,hogy MI VAN HA ez az érzéd valódi. Az állandó félelem...szorongás
2022. aug. 24. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. Olvass utána mert erről a betegségről rengeteg anyag, trükk és tipp van neten is és könyvtàrban is kölcsönözhetsz róla könyvet. Ezekkel sokat segíthetsz magadon + pszichológus.

Jobbulást.

(3 voltam)

2022. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!