Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangokat hallok. Ez nagy baj?

Hangokat hallok. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés
Gyakran esténként ha nem zenét hallgatok, akkor hangokat hallok. Suttogást, üvöltést, nevetést. Néha napközben is hallom őket, bár ott ritkábban, és olyankor elkap a sírhatnék, félek, befeszülnek az izmaim, és elkezdek szorongani. Nem teljesen értem miket mondanak, általában a nevemet mondják, vagy azt, hogy "shut up". Emiatt nem megyek utcára, mer ott is hallom őket, és akkor még paranoiásabb leszek mint máskor. Nincs se erőm, se kedvem bármit csinálni, és a zene az egyetlen ami megakadályozza a hangokat. Nincs étvágyam, ha eszek rögtön hányingerem lesz. Bár általában a kaja felett is remegek. Elég ingerlékeny vagyok, általában ideges, és szorongok is folyamatosan. Néha embereket is halucinálok néhány másodpercre.
2022. aug. 27. 17:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Koncentrálni sem tudok, és elég nehezen állok lábra mostanság, inkább csak fekszek, és meredek magam elé. Nem beszélek senivel szinte, csak akkor ha nagyon muszáj. Ez kb 1-2 hónapja van
2022. aug. 27. 17:57
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Nálam ez fordítva van, vizuális hallucinációim vannak, hangok ritkán.

Nekem nem baj, de gondolom mindenki más szerint az lesz.

2022. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát, én amikor külföldön voltam, egyedül utaztam, és a szálláson egyfeszt hallottam a hangokat, este is, olyan érzés volt, mintha be akarna valaki törni hozzám. Nem képzeltem be őket, csak hozzájuk kellett szoknom. Szerintem normális, ha az ember egy kicsit bekattan így felnőtt korára, annyi szarság történik a világban
2022. aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Meg mikor vártam a buszra, kicsit úgy láttam, mintha már itt lenne a busz, de aztán jobban megnéztem, és tévedtem...az emberi agy fura dolgokra képes... meg mikor nagyon hiányzott valaki, valahogy olykor beleképzeltem más emberekbe az illetőt
2022. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Viszont amit te tapasztalasz, az ennél kicsit durvább, nem tudom mit kellene csinálnod...próbálj egy kicsit lazítani, elmenni futni, úszni, barátokkal lenni
2022. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Pfuhh, nekem félévente egyszer van az, hogy olyan, mintha egy bolhaegyüttes ülne a hallójáratomban és énekelnének befelé 😄 érthetetlen egyébként, de kellemes egyszemelyes koncert
2022. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Persze hogy baj, hiszen szorongsz miatta, nem mész utcára, paranoiás vagy, nem tudsz rendesen enni. Ha nem volt a közelmúltban valami traumád, ami esetleg kiválthatja átmenetileg, vagy főleg ha már régóta, akár hónapok óta tart, lehet, hogy érdemes lenne felkeresned egy pszichiátert, mielőtt rosszabbra fordulna a helyzet.
2022. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
57%

Ez valószínűleg skizofrénia szerintem menj el a pszichiátriára

És jobbulást kívánok

2022. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Ezt annyira bírom.


Nem, nem nagy baj, tök normális, hogy hallucinációid vannak 🤣

2022. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Menj el orvoshoz, először neurológushoz. Hány éves vagy amúgy?
2022. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!