Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangokat hallok a fejemben,...

Hangokat hallok a fejemben, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Régebben, pár éve reggelenként, mikor az ágyban feküdtem, akkor történt. Kb. olyan hangerőn, mintha a TV-t hallanám a nappaliból csukodt ajtón keresztül. De mikor kimentem, láttam, hogy nem megy a televízió. Ekkor kisebb voltam, nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a dolognak.

Most pár napja újra előjött, viszont nem reggel, hanem este lefekvéskor. Mikor már 15 perce az ágyban fekszek, egyszercsak hangokat kezdek hallani, mintha beszélne valaki, ráadásul mindig egy ismert magyar szinkronszínész (mindig más) hangját hallom ismerős hanglejtésekkel.

Ekkor már mindenki alszik a házban, tehát elvileg nem kellene ilyeneket hallanom. Ami mégilyesztőbb, hogy ha ilyenkor felülök az ágyban, és körülnézek, a hangnak hirtelen vége, síri csönd, de amint visszafekszek, kezdődik újra.

Nem tudom, mennyire tesz hozzá a témához, de alapvetően zárkózott vagyok, barátaim nem igen vannak.

Enyhén paranoiásnak is mondanám magam - ettől a témától függetlenül.


Ez normális? Vagy menjek orvoshoz? És ha igen, milyenhez?

17F



2022. jún. 28. 21:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy bár kifejezetten beszédet hallok, értelmes szavakat nem tudok kivenni.

Tényleg olyan, mintha hallanék valakit beszélni, de pont olyan halk, hogy ne értsem meg, hogy mit mond.

2022. jún. 28. 21:09
 2/11 anonim ***** válasza:
Üdv szerintem nem vagy beteg, sokat megy a tv és ezt a zajt szoktad meg. Mennyire vagy kipihent mostanában ?
2022. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hipnagóg hallucináció is. Félig alszol.
2022. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Mennyire vagy kipihent mostanában ?"

Szeretek aludni, de sajnos sosem ment. Maga az elalvás megy a legnehezebben, hogy miért, azt nem tudom.

Ettől függetlenül kipihentnek érzem magam, de maga az éjszaka egy kínszenvedés.

2022. jún. 28. 21:23
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen normális dolog. Én amikor fél álomban vagyok dolgokat is szoktam látni. Pszichiáter szerint egészséges vagyok, most akar velem elhagyatni minden gyógyszert. Szóval nincs miért paráznod
2022. jún. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elalvás határán simán lehet ilyen. Bár ha jól értem te ilyenkor teljesen ébren vagy
2022. jún. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Igen, ébren vagyok, legalábbis feltételezem.
2022. jún. 29. 09:16
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
senki nem meri írni, de ez bizony skizofrénia..
2022. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem hallok nem letező hangokat. Soha nem tapasztaltam ilyet pedig panikbeteg vagyok meg keveset alszom. Úgyhogy szerintem valami gond azért lehet.
2022. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9, Félálomban én is hallok meg látok mindent, normális jelenség.

Vannak más bajaim nekem is..

2022. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!