Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakánként néha hihetetlen...

Éjszakánként néha hihetetlen félelem tör rám, hangokat is hallok, és rémálmok gyötörnek. Ez már az őrület jele?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tapasztalatlan tinédzser, elmúltam 30, az utóbbi időben viszont elég gyakran történnek meg ezek a fura éjszakai események. Amit tudok, megcáfolok magamban. Tudom, hogy a bútorok kattognak, tudom hogy a hőhatásoktól a TV, a lámpa hajlamosak kikapcsolásuk után 1-1 nagyobbat kattanni, valamint van nyest a padláson, és van barázdabillegető a légkondi alatt. Ismerem az alvásparalízis fogalmát, túl vagyok rajta jópárszor, az nem akaszt ki. Tudok különbséget tenni ébrenlét, alvás, és még a kettő közötti REM fázis közt is, amikor lehet hangokat hallucinálni, beszélgetést, gyakorlatilag afféle éber álom, de helyén kezelem, mikor ilyesmit élek át. Ezekkel mind tisztába vagyok, élettapasztalat ugyebár. De arra ténylegesen nem találok magyarázatot, amikor például olyan hangokat hallok, mintha valaki a szobában tárgyakat dobálna le a földre. Valamikor tompa hang, mintha egy macska ugrana le a székről, máskor mintha egy keményebb tárgy zuhanna le, az ágyam alól hallom. Nem panelbe lakom, mielőtt azzal jönnének hogy az alattam lakót hallom. Full egyedül lakok egy nagy családi házban. Volt olyan, hogy az "apám" rám kiáltott, aki ott se volt. Volt, mikor megmagyarázhatatlan fényt láttam a falamon cikázni. Olyan is volt, mintha saját magamat hallanám. Az a baj, hogy 1-1 ilyen esemény után annyira elönt a félelem, hogy a vérnyomásom meg a pulzusom az egekbe szökik, elkezdenek zsibbadni a végtagjaim, és aznapra az alvás, ha össze is jön, akkor is iszonyatos. Nem tudom, ismeri e valaki azt az érzést, amikor az ember rettegve alszik el, és ez a rettegés az álmokban is folytatódik. Fura árny alakokról, túlvilági hangokról álmodok, és úgy ébredek fel hogy ver a szívem mint a veszedelem. Nem jó ez így, mert reggel munkába kell mennem, és ilyenkor nem igen tudom kialudni magam. Nem azt mondom, hogy minden nap van ilyen, de mondjuk heti 1-2 éjszaka lezajlik így. Most is azért tettem fel ezt a kérdést, mert a mai mindennél durvább volt. A kezem most is zsibbad. Próbálok utána olvasni a dolgoknak, de csak felidegesítem magam, mert agydaganattól cukorbetegségen át a skizofréniáig kb mindennek elhordanak a tünetek alapján... Valaki jár hasonló cipőben?

2022. jan. 21. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj el egy pszichiáterhez. Majd ő diagnosztizál.
2022. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aztán fizethetek óránként 12.000 forintot, miközben a rezsire is alig telik... Inkább kihagynám.
2022. jan. 21. 15:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2: jjajjjjistenem...


Van tb-által finanszírozott pszichiátriai rendelés! Ráadásul beutaló nélkül is mehetsz.


Vagy ha eleve nem akarsz orvoshoz fordulni, akkor miért írtad ki a kérdést??? Szerinted majd Gipsz Jakab, vagy Gyakoris Pannika fog itt téged diagnosztizálni?

2022. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
HÁziorvoshoz se mentél még?????
2022. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as, igazából pont erre gondoltam. Itt mindig összegyűlnek az őrültek :D Így ha én is az vagyok, ők átérzik, és tapasztalatból tudnak rá mondani valamit.

4-es, nem mentem. Az orvosok nincsenek jól megfizetve, ezért totál ki van égve az összes, nem is hibáztatom őket. Őszintén szólva nem hiszem hogy tudna újat mondani nekem egy pszichológus, azon kívül hogy leszedálna gyógyszerekkel. Ami lehet hogy rövid távon megoldás, hosszú távon csak egy végső megindulás a lejtőn.

2022. jan. 21. 15:56
 6/12 anonim ***** válasza:
5: már megbocsáss, de te semmit nem akarsz lépni, csak nyilvánosan maszt... izé.... panaszkodni????
2022. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tapasztalatot osztottam meg, abban bízva, hogy mások reagálnak rá valamit érdemben. Nevezd, ahogy akarod. Biztos sokan sok mindenre használják ezt az oldalt a perverz vágyaik kiélésére, én minden esetben tapasztalatok gyűjtésére használom. Ez ingyen van, és nem kell érte orvosi rendelőkbe járkálgatnom, meg gyógyszerrel tömködnöm magam.
2022. jan. 21. 16:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Aha. És ha valaki elolvassa a borzasztó tüneteidet, esetleg azt mondja, hogy neki is van ilye - attól nálad ezek megszűnnek...????
2022. jan. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Meg ugyan nem szűnnek, de például elmesélheti, ha van/volt ilyen tünete, miképp kezeli? Sehogy? Vagy valamilyen gyógyszerrel? Ha igen, hogy hat rá a gyógyszer? Boldogabb lesz általa, vagy csak nihilt érez? Jó a nihil, vagy jobb gyógyszer nélkül? Stb. Lehet itt beszélgetni sok mindenről a témát illetően úgy is.
2022. jan. 21. 17:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyilván olvastál már ezekről egy csomó helyen..

Élhető állapotba tudnak hozni a gyógyszerrel + terápiával.


Nem kérdés, hogy mit kell választanod.

2022. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!