Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok továbblépni?...

Miért nem tudok továbblépni? Érdemes lenne szakembert felkeresnem? Ha nem, akkor hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy nagyon szerencsésnek tartom magam és tisztában vagyok azzal, hogy ennél sokkal komolyabb problémák vannak a világban, de engem ez most nagyon nyomaszt.


Szóval egyetemista vagyok (MA-n) és a nyáron lehetőséget kaptam egy ösztöndíjprogram keretein belül részt venni egy programon az Egyesült Államokban az egyik egyetemen. 3 hetet voltam kint.


Nem is gondoltam volna, hogy ennyire jól fogom magam érezni. Mind szakmailag mind egyéni szinten is nagyon jó és hasznos volt.


Úgy alakult, hogy összejött egy nagyon jó társaság azokkal a hallgatókkal akik szintén részt vettek (magyarok és amerikaiak egyaránt). Teljesen a szárnyaik alá vettek maguktól, nagyon sok időt töltöttünk együtt (1-2 nap kivételével minden napot), megmutatták a várost, az egyetemet, a környéket, részt vettünk együtt programokon, szórakoztunk, beszélgettünk és a projektünkön is együtt dolgoztunk.


Nagyon megszerettem őket, nagyon kötődöm hozzájuk (mint barátokhoz), a helyhez is ahol voltunk. A környezet, az emberek, a hangulat is nagyon hiányzik. Viszont legjobban az társaság, ők maguk. Amikor csak úgy voltuk valakinél és csak dumáltunk mindenféléről, az is. Szóval nagyon megszerettem őket.


Életemben nem voltam olyan boldog mint ott, akkor. Nem tudom pontosan miért, az egész légkör, az egész hangulat olyan volt.


Amióta hazajöttem (kicsit több mint egy hónapja) azóta nem találom a helyem. Az első néhány nap, egy hét borzasztó volt, felkelni se volt kedvem. Azóta máshova is utaztam, sok mindent csináltam, találkoztam a barátaimmal, de nem vagyok jól.


Minden este úgy fekszem le, hogy az amerikai barátaimon gondolkodom, hogy miket csináltunk, a közös poénok jutnak eszembe, stb és minden reggel így kelek. Napközben és mindenről eszembe jut egy kinti emlék, pillanat és rengeteget sírok. Igyekszem elfoglalni magam, van is dolgom, de nagyon nem vagyok túl ezen. Nem tartom normálisnak, hogy gyakorlatilag bármelyik pillanatban elsírom magam, mert annyira hiányoznak.


Nem is igazán tudom megmagyarázni, hisz ők is csak emberek, de teljesen mások mint akikkel eddig valaha találkoztam. Azt se tudom, hogy látom-e őket még valaha az életben, mert végzés után ott is mindenki széled szét, főleg hogy ők is a program miatt kerültek egy társaságba.

Persze ettől még lehet a kapcsolatot tartani, de azért a tengerentúlról több ezer km-ről nem olyan egyszerű.



Egyszerűen annyira jó volt ott, annyira hiányoznak ezek az emberek, az emlékek stb. hogy nem tudok magammal mit kezdeni. Nem tudok továbblépni. Nem akarok már többet sírni, szeretném ha úgy tudna szép emlék lenni, hogy nem tör ki belőlem a zokogás, de eddig nem megy.


Hogyan tudnék továbblépni?


2022. aug. 28. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De, normális. Komoly veszteség, a megélt boldogság elvesztése. Most jöttél rá, hogy milyen is lehetne. Járj különféle társaságokba, hobbikörökbe, hogy sokféle emberrel legyen dolgod sokféle helyen, hátha összeakadsz hasonló színvonalú emberekkel, élménydús programokon. A nyugatiak egyszerűek boldogok, felszabadultak, nem fojtanák meg egymást egy kanál vízben. Más az életminőség. Lehet, hogy a külföldre költözés a hosszú távú megoldás.
2022. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ott sem tökéletes az élet, de egész más.

Elég sokat jártam külföldön, Európában több helyen, sokféle emberrel találkoztam, de ez nem egy hagyományos túrista út volt, teljesen más így utazni és így megismerni egy kultúrát.


Hosszútávon szeretnék majd külföldön (is) élni, még ha nem is örökre, de egyelőre nem tudok csak úgy lelépni.


Az USA-ba meg pláne nem:D

2022. aug. 28. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyes válaszolóval maximálisan egyetértek.
2022. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szakember kell ide, hanem lépj le ebből az országból. Magyarország lakosainak kellene szakemberhez járnia. EU-s országban lakom, néha hazamegyek, hát ne tudd meg mekkora a különbség. Hazafelé már a határ átlépésénél görcsbe áll a gyomrom, és otthon az utcákon, tömegközlekedésen, mindenhol a bunkóság és elutasítás fogad. Itt kint nekem maga a paradicsom, olyan jó a hangulat. Itt imádom az életet, otthon azt sem tudtam milyen lehet ez az érzés, csak filmekben láttam.
2023. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves #4! Nagyon örülök annak, hogy jól érzed magad:)

Ha minden jól megy a következő félévet külföldön töltöm (szintén EU-s ország, nyugati irányba), kíváncsi vagyok az mit hoz.


De sajnos a fent vázolt probléma, lelki vívódás nem oldódott meg. Enyhült azért, de az ottani emberek, különösen azok akikkel sok időt töltöttem nagyon-nagyon hiányoznak minden egyes nap. Valamennyire tartjuk a kapcsolatot, de nem beszélünk túl gyakran. Rájuk akaszkodni sem merek/akarok.

2023. jan. 11. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, ha emiatt rosszul érzed magad. Hasonlót érzek mikor hazajövök a koliból, ahol konkrétan a barátaimmal együtt lakok. Itthon más. Ez persze nem olyan nagyságrendű, mint a te eseted, de azért írtam le, hogy teljesen normális és érthető ha így érzel. :)

Próbálj itt Magyarországon kipróbálni minél több új dolgot. Egyrészt elterelik a figyelmedet, másrészt új hobbikat találhatsz, új embereket ismerhetsz meg, akik bár nem helyettesítik az említett barátaidat, de sok értéket kaphatsz általuk :)

Segíthet esetleg a naplóírás is. Egyszerűen írd ki magadból amit érzel, el se hinnéd milyen sokat segít. (nem tudom elmondtad-e a barátaidnak ezt a gondot, ha nem, érdemes velük is megosztani)


Ha tényleg úgy érzed, hogy nem tudsz ebből egyedül kimászni, akkor felkereshetsz egy szakembert, pszichológust. Nem szégyen segítséget kérni, lehet hogy egy-két alkalom után már nagy változás lesz.


Remélem jobban leszel :)

2023. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!