Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nap közben depresszió és...

Nap közben depresszió és szorongás, délután/este jól érzem magam. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy mostanában nap közben rossz a kedvem nagyon és szorongok. Délelőtt még kevésbé jelentkezik, inkább a délutáni órákban kb munkaidő végéig. Az is tény, hogy nem szeretem a munkám, sok az üresjárat is, ha mégis van munka, azt sem élvezem, unalmas, monoton. Viszont a fizetés nagyon jó, ezért nem feltétlen váltanék most munkahelyet. Pláne, hogy egyelőre diplomám sincs (az abszolutóriumot megszereztem, de még a szakdolgozatot nem sikerült leadni). Valahogy így nap közben elkezdek szorongani, depressziós leszek. Olyan szürkének érzek mindent, motiválatlan vagyok, unalmasnak tartom az életem és magányosnak is érzem magam. Szorongás van bennem, hogy a barátomnak már nem is vagyok érdekes, hogy már nem szeret annyira, hogy a barátaim többségével is azt érzem, hogy én többet teszek bele. Mintha folyamatosan elfogynék lelkileg. Nem ér túl sok sikerélmény, közben látom, hogy a barátnőim és a barátom élete is pörög, izgalmas munkáik vannak, tele vannak energiával. Én pedig egy kis szürke kisegér vagyok, jellegtelen, unalmas, befásult. Nap közben nagyon durván szorongást és magányt érzek, meg olyan üresség-érzést.


Délutánjaimat mindig betáblázom a fentieket kompenzálandó, megyek vagy edzeni, vagy barátőzni (amit általában mindig én kezdeményezek), barátom is átjön, de képtelen vagyok egyedül lenni délutánonként is. Úgy érzem, hogy képtelen vagyok délutánonként itthon ülni, el kell terelnem a figyelmem ezzel-azzal. Éppen ezért alapvetően így késő délutánra és estékre mindig fel vagyok töltődve érzelmileg, viszont másnap kezdődik minden előlről...


Hálásnak kéne lennem, hogy van munkahelyem, ahol relatíve kevés munkáért is sok pénzt kapok, de valahogy mégis munkaidőben jön rám ez a szorongós-depressziós érzés..



2022. aug. 30. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Válts melót. Hiába a jò fizetés ha lelkileg tönkretesz. Ezt te is tudod, sugàrzik a leiràsodbòl a megoldás.

“Barátaiddal” meg nyomd be azt a trükköt hogy nem keresed őket aktívan. Kiváncsian várd ki az aki téged fog keresni. Onnantól szűröd őket és kereshetsz újakat azok helyett.

2022. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A depresszió az más. Ez simán rosszkedv,unalom,energiatlansag. Ha depressziós lennél,nm tudnál kikelni az ágyból se.
2022. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Változtass a napirendeden, sportolj munka előtt, hogy felpörgessen, jobban feltöltődve vágj a munkába. Esetleg a munkahelyen is lehet pár dolgon változtatni, hogy érdekesebb, izgalmasabb legyen. Az unalmasabb feladatokat érdekesebbekkel megtörni, vagy pont tömbösíteni, hogy előbb túl és az unalmas dolgokon és aztán az érdekesebb része legyen a jutalom. Vagy akár úgy szervezni a munkát, hogy az unatkozás helyett valami nem munka jellegű érdekesebb dolgot csinálj. Ha ennyire laza és ráérős a munkád, akkor valószínűleg nem akkora gond, ha mást is csinálsz közben az unatkozás helyett.


A barátokon agyalás sötét verem tud lenni. Nem biztos, hogy érdemes #1 tanácsát követni. Persze hanyagolhatod a barátaid, hogy kiderüljön, hogy keresnek-e, de ezzel csak még jobban belelovallod magad, hogy nem érdekled őket, csak te keresed őket, stb. Ezzel csak erősíteni fogod a rossz kedved és megfogyatkoznak a kapcsolataid.

Van egy ilyen egyszerű tanács, ami nagyon sokaknak bejött már:


Be bonyolítsd az életed,

Hiányzik valaki? Hívd fel!

Találkoznál vele? Hívd el!

Megértésre vágysz? Magyarázd el!

Kérdésed van? Kérdezz!

Valami nem tetszik? Mondd el!

Tetszik valami? Mondd el ezt is!

Vágysz valamire? Kérd!

Szeretsz valakit? Mutasd meg!

2022. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!