Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholisták ti mennyit...

Alkoholisták ti mennyit isztok naponta ?

Figyelt kérdés
Megszoktam inni napi 2 liter bort plussz mellé jó pár üveg sört. Nem tudom abbahagyni és nem is nagyon akarom. Boldogtalan vagyok ha nem iszok. Szociális fóbiám van és innom kell ,ha társaságba vagyok,hogy ne szorongjak.Így jobban feloldódok. Mennyit isztok és mióta ?
2022. szept. 4. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

És honnan veszed rá a pénzt?


Én nem iszom, de apám ivott kb ennyit.

2022. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne azzal törődj, hogy "az alkoholisták mennyit isznak", hanem a probléma megoldásával.

Azzal, hogy ivással "próbálod megoldani" ezt, az olyan, mintha takarításkor a szemetet az ágy alá söpörnéd...


Az italra fordított pénzt pszichológusra lenne érdemes költeni.

2022. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Én csak 2 után iszom, addig dolgozok. Kb 5-6 feles, meg 3-4 sör.
2022. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Az eddigi válaszolok egyike sem igazi alkoholista, hiszen ha az lenne, nem ismerné el, sőt tiltakozna a kategóriába sorolásáért.

.

Igazi alkoholistától ne várj választ, mert ő nem az szerinte, csak igyekszik jól érezni magát/megszabadulni gondjaitól.

2022. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:
100%

ma 10:21

Igazi alkoholista mindenki, akinek kényszeres az alkoholfogyasztása. Édesmindegy, hogy mit hisz mellé, hogy beismeri-e magának, hogy kibírja-e egy hétig, hogy néha meg tud-e állni egy pohárnál, hogy eszméletvesztésig iszik-e, meg az összes többi tudatlan szterotípia. Tele van a népi bölcsesség ilyen "csak akkor igazi alkoholista, ha" baromságokkal.


Akik pl. évek óta heti 3× eldöntik, hogy nem isznak többé, aztán mégis minden este az üveg mellett találják magukat minden negatív következmény ellenére, akkor ezek szerint nem is alkoholisták... gondolom csak nem tudják elfogadni, hogy milyen jó dolog az ivás!


Az csak ilyen őstulok balf***okra jellemző, hogy matt alkoholistaként sem bírják felfogni, hogy hát ők függők. Nemcsak ilyenek lesznek alkoholisták, csak ők a leglátványosabbak (meg a leghangosabbak).

2022. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

4-es válaszoló: én funkcionális alkoholista vagyok, de ha valaki elkezd piszkálni az ivással kapcsolatban én is tagadok mindent, bár én tudatosan teszem.

A kérdésre a válasz: 1-1.3 liter bor, minden nap, kivéve, amikor kínkeservesen szünetet tartok 1-2 napra.

2022. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Jelenleg nem iszom (és nem is tervezem, hogy fogok). Egy évig ittam (vagy másfél vagy kettő, még ezt sem tudom...). Reggel. Először egy doboz sört. Aztán kettőt. Aztán egy pohár bort. Aztán kettőt. Aztán egy fél üveggel. Aztán rövidet, egyet, kettőt, hármat, fél üveggel. Aztán elvonó. Az 1 hónap volt. Utána 4 hónap rehab. Na azóta nem iszom. Egyszer ittam egy fél üveg vodkát, mert kib.szottul felhúztam magam vmin, ami kiderült (abszolút sértő volt rám nézve), akkor jól berúgtam. Azóta megint nem iszom. De nem is szabad alkohol közelébe mennem, mert a kezdeti abszolút undort már kezdi felváltani a "nem is olyan sz.r az alkohol".
2022. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Napi 4-5 doboz sör, néha több, ritkán kevesebb. Kb este 6 után kezdek el inni, éjfélig nagyjából.

Én van akinek nem tagadom, van akinek szépen árnyalom tudatosan hogy amúgy nem is iszok én annyit meg minden nap.

2022. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fel uveg bor
2022. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2-3 uveg bor
2022. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!