Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy ne gondoljak...

Mit tegyek hogy ne gondoljak állandóan az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy mindenki utál engem, hogy nem vagyok elég jó senkinek, és tényleg jobb lenne ha már itt se lennék, emberek közt csak szorongok, önbizalmam a padlón, és nem tudok önmagam lenni, annyira utálom már ezt, pedig úgy vágyom rá hogy többet beszélgessek az emberekkel, olyan mintha ki lennék rekesztve vagy nem tudom, nem ért meg senki, egyszerűen annyira elegem van már mindenből, ráadásul ezt senki sem veszi észre, és nem tudom mit tegyek kezdem feladni... Azthittem kezdek rendbe jönni, de nem, itt a suli és visszaesek abba a mentális állapotba amiből épp kezdtem kimászni a nyáron.

2022. szept. 5. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Gondolj valami másra, de ne egy rózsaszín elefántra.
2022. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha visszaolvasod, észreveszed, hogy mennyire csak az alapján értékeled magad, hogy mások mit gondolnak rólad?

El tudod képzelni, milyen lenne az, hogy ha képes volnál elengedni ezt? Mert csak el kell hinned, és kész, és akkor figyelnél igazán magadra. A nyáron boldog voltál egyedül, akkor ez most is menni fog.


És ez sokkal hatékonyabb, mint az öngyilkosság.


Ha nem megy: [link]

2022. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

1. Sokat segítettél.....


Sport.

Pszichiáter.

Kórházi felmérés - sok pszichiáter a kórházban nagyon jó. Másfél napig teszteket kellett csinálnom. Utána kiértékelték és elbeszélgettek velem. Van az a ponthatár, amikor kérdés nélkül írja a gyógyszert. Én olyan határon mozogtam, ahol még eldönthettem, hogy ki tudok-e mászni a gödörből és nem írattam.

Ne másokon gondolkodj! Ne mások véleményére gondolj! Ne legyen megfelelési kényszered!

Én igyekszek mozogni és a sportban reális célokat kitűzni. Sakkban is a mozgás mellett. Kösd le magad!

DE! Mindenképpen kérj a háziorvosodtól beutalót a pszichiáterhez, aki alaposan kivizsgál. Jó az, hidd el. Nekem kijött az extrém magas iq, ami el is szigetel. De legalább megerősített, hogy nem én vagyok a legrosszabb a világon és a meghozott döntéseim elfogadhatóak és az energiám bizony véges. Súlyos fogyatékos kisfiam van, depresszióra hajlamos feleségem és egy nagy fiam, aki nagyon jó eredményeket ér el úgy, hogy bizony elhanyagoltuk az utóbbi években energia híján. Nem kell többet beszélgetni, elég, ha figyelsz a többiekre, - akkor lesz közös témátok is idővel. Az idő nagyon fontos tényező, ahogyan az is, hogy rövid időn belül lásd magad másként, mint most - objektíven, ami most lehetetlen a depresszió miatt...

2022. szept. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Ja! Kitartás! No problémo... Nem biztos, hogy veled van a baj. (Sőt! Senkivel sincsen baj...)
2022. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
8%
Érdemes imádkozni, de ez után szeretteiddel együtt lenni. Írj. Segítek.
2022. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Az élet szép, csak éld meg. Nem kell ahhoz más, utáljanak csak ha nagyon akarnak. Te attól még lehetsz boldog.
2022. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Azt hiszem ezt még nem írták: Az öngyilkosságot elkövetők nem meghalni akarnak, hanem nem elégedettek az életükkel. A leírásodból is nagyon ez látszik, és nekem is ez a tapasztalatom.


A fenti kommentekben sok hasznos tanács, tipp van. Szerintem a leghasznosabb egy szakember felkeresése lenne, én mondjuk még egyelőre nem tettem ezt meg, de tervezem.


Bár nem sportolok, de nekem bevált az, hogy bizonyos célokat tűztem ki magam elé, amik lassan építik az önbizalmam, de közben meg sosem hagyom a elfogyni őket, így mindig van még valamai, amit meg akarok csinálni. Amúgy lehet, hogy a meditáció se ártana, segít, ha csak egy kis időre is, de elfeledkezni a gondokról. Meg úgy átlagban jót tesz a mentális egészségednek is.


A lehető legjobbakat, kitartást!

2022. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Jaj, meg még egy tipp: ha előjönnek ezek a gondolatok, vagy bármilyen más negatív érzés, ne elnyomni próbáld magadtól. Az csak olyan mint a kínai ujjcsapda, minél jobban próbálkozol, annál tovább fog veled maradni. Csak vedd tudomásul, ha kell éld meg (mármint lehetőleg ne árts magadnak, hanem sírj vagy fuss egy kört), és úgy már könnyebb lesz elengedni.
2022. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Gyere velem állatotthonba.:)
2022. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem idővel jobb lett,elmúlt ahogy idősödtem.Az emberek se bántanak már.


Orbáncfű tea kúra 1-2 hónapig minden nap néhány pohár segít.Hosszútávon fejti ki a hatását és ha szorgalmasan iszogatod néhány hét után azon kapod magad hogy jobb lett.Patikában,gyógynövényboltban lehet kapni.

29F

2022. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!