Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan azzal a gondolattal...

Állandóan azzal a gondolattal kelek és fekszek hogy megakarok halni.... pedig nincs olyan nagy problémám most. Szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tavaly volt egy öngyilkossági kísérletem de azóta már jól kéne lennem. Azt ne írjátok kérlek hogy pszichológus, pszichiáter mert oda már nem mehetek, nem lehet velem több gond a családban, anyukáméknak azt kell látniuk, hogy jól vagyok.Akkor is ha nem ez az igazság. Nem tudom mit tegyek de már kétségbe vagyok esve.

2020. dec. 10. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Az igen is nagy gond ha folyamatosan ez jár a fejedben. Főleg ha már meg is próbáltad egyszer. Csak idő kérdése hogy mikor teszed meg újra. És azt nem igazán értem hogy nem lehet veled több gond, azt kell látniuk hogy jól vagy, pont hogy nem vagy jól. És ezzel csak rontasz a helyzeten. Egy osztályos kezelés a pszichiátrián intenzív pszichoterápiával mindenképpen nagyon jót tenne. Nekem is ez segített. Anyukádékkal meg beszélgess el ezekről őszintén, hogy mit érzel biztos meg fognak érteni. Más megoldás nincs.
2020. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Túl sokat vagy egyedül, és nem történik semmi változatosság az életedben. Az emberi kapcsolatok hiánya, és a monoton mindennapi rutinok követése amik leginkább kiváltanak ilyen érzéseket/gondolatokat.

Minden nap ki kéne mozdulni a szabadba (legalább egy jó séta erejéig). Mentálisan is jó néha beszélgetni valakivel, akiben megbízol. Ilyenkor egy beszélgetés sokat segíthet hogy mentálisan kimozdítson..

2020. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
#2-es válaszolóval teljesen egyetértek. Én is valami hasonlót szerettem volna megfogalmazni az előbb. Én 26 éves vagyok pszichózisom van,nekem is ezek segítenek a mindennapi dolgokban.
2020. dec. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és hogy nem röhögtök ki meg rossz kommenteket írtok! Sokat jelent! Valaki nem beszélgetne velem?
2020. dec. 10. 09:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod akkor én szívesen beszélgetek veled írtam privátban
2020. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Itt egy olyan kérdés, amiben hasznos válaszok vannak, amik segíthetnek, ha van egy kis időd olvasni :

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. dec. 10. 10:39
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Hát, márpedig én azzal fogok jönni.


Ez egy veszélyes állapot, és nem, egyáltalán nem normális. Gyógyszert szedsz?

2020. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem szedek és nem is akarok
2020. dec. 10. 12:51
 10/11 anonim ***** válasza:

9


Akkor mitől vársz megoldást? Terápiát elutasítod, akkor mi lesz a megoldás?


Rendkívül súlyos tüneteid vannak úgy látom, ahonnan ritkán szokott profi segítség nélkül megoldás születni. Ez a rendkívül jó táptalaja a tragédiának. Nem kell anyukád, sem apukád ahhoz, hogy elmenj egy segítőhöz, ami nem feltétlenül jelent például pszichiátriát. Elég sok helyen lehetséges megoldást találni, vannak szociális alapon működő, ingyenes, és anonim helyek is. Sokszor elég elmenni egy paphoz, és meghallgatni amit mond, bár nem mind, igen sok egyfajta mentálhigiénés szerepben is tud működni. Vannak ingyenesen elérhető, internetes segítők is. Facebook csoportok, stb.


Valamit tenned kell, ugyanis egyértelműen olyan helyzetben vagy, ahonnan nem nagyon találod a kiutat. A kérdés sem születhetett volna meg másképp, segítséget kérsz, de azt, ami segítség lehetne elutasítod. Nem tudni miért, de ez nincs rendjén. Az ilyen gondolatok veszélyesek, ráadásul, a te esetedben már volt intenció is, ami akkora piros lámpa, hogy iszonyat. Tudod vannak helyzetek, amikor fel kell tudni mérni a kockázat\nyereség arányát. Perpillanat a hatalmas kockázatot vállalsz, és a nyereséget nem látom sehol.

2020. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!