Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek milyen tunetei voltak/va...

Kinek milyen tunetei voltak/vannak mikor a depresszio eluralkodik rajtuk? En pl.megakarok halni.Nem erdekel semmi,elegem van .

Figyelt kérdés
2022. szept. 6. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Igen, pontosan ilyen tüneteim voltak nekem is. És fogalmam sem volt arról, hogy mitől lenne jobb, mire vágyok, mit szeretnék... Teljes céltalanság volt, ami azért is nagyon rossz, mert nem látja az ember, hogy merre induljon el, merre van a "kifelé" ebből az állapotból.
2022. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
43%
Nekem a legláthatóbb az volt, hogy lerobbantam külsőleg. Kb. a felső tagozat általánosban depresszióval telt, nem hű tinidepi, tényleg rosszul voltam. Sehol nem volt helyem, a társaim bántottak, otthon bántottak, ellenben elvárások az egekben, senki nem volt, akihez fordulhattam volna. Kb. tükörbe se néztem évekig, arra sem emlékszem, hogy néztem ki akkor. Mindent gépiesen csináltam, nem éreztem semmi boldogságot, a kajának az ízét, a sportban a felszabadultságot, semmit, csak csináltam, mert kell, mert elvárták és éjszakánként ébren bámultam a plafont, miközben arra gondoltam, hogy semmi értelme az életemnek.
2022. szept. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Es nektek mi segitett ? Szedek entidepit meg a heten megyek pszichiaterhez pont ezert hogy vagy gyogyszercsere vagy valami mert ez nem jo este frontinnal tudok aludni de igy is szarul vagyok kimerult ingerlekeny egyszeruen mar mindenbol.elegem van csak annyit akarok hogy nyugtom legyen orokre nincs kedvem szenvedni kinlodni ebbe a mocskos szar eletbe.
2022. szept. 6. 13:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Antidepi*
2022. szept. 6. 13:11
 5/7 Metionin ***** válasza:
37%
Nekem a környezetváltás, amikor elkerültem az iskolából és gimiben már szinte otthon sem voltam. Akkor már körvonalazódtak célok és lehetőségek is, pl. hogy ha jól tanulok, mehetek egyetemre, ami azt jelenti, hogy elköltözhetek és úgy már könnyebb volt kilábalni.
2022. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Nekem az antidepresszáns segített, Sertralin Sandoz 50 mg-t szedtem.
2022. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Nekem s.o.s-ben egy kis mozgás segít. Az elején amikor mozdulni is alig birtam, akkor szószerint séta a szobában, 1db felülés-hason 1pillangó vagy szabadban kiülni a napra stb...

Hosszabb távon tényleg a környezet váltás segíthet de nekem erre pl. nincs lehetőségem. Szval nem egyszerű a téma, átérzem.

2022. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!