Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baràtként mit tehetnék ilyen...

Baràtként mit tehetnék ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan emberek véleményére,tapasztalatàra lennék kívàncsi akik depresszióval,öngyilkos gondolatokkal küzdenek vagy akik segítettek màr màsoknak ilyen esetben.Az illető sokat jelent nekem és rossz nézni a szenvedését.Szerencsére elhatàrozta pszichoteràpiàra fog jàrni.Remélem jó pszichológust vàlasztott és nem ront az àllapotàn.Van amiben baràtként nem tudok segíteni mert meghaladja a kompetenciàmat és csak forognànk egy körben viszont biztosan van olyan dolog is amiben a pszichológus nem tud ott lenni.Mit tehet ilyenkor egy tàmogató baràt? Hogyan előzhető meg hogy nagyobb tragédia történjen?
2022. szept. 7. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Volt ilyen barátom.

Egyet tehetsz; biztosítod, hogy te kedveled és jól érzed magadat vele. Én meghallgattam, ha beszélt, de mondtam nem tudok lényegi tanácsot adni, ott a pszichológus. Én barát vagyok, akinek hiányzik.

2022. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1-es neki sikerult kilabalni belole?
2022. szept. 7. 20:12
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen esetben?
2022. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Depressziós,öngyilkos gondolatai vannak ketsegbeesett,remenytelennek,kilatastalannak lat mindent.Erre az esetre gondoltam.
2022. szept. 7. 20:17
 5/14 anonim ***** válasza:
pszichiáter, már ha komolyan veszik, manapság mindenki meg akar halni.
2022. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#2

Sajnos nem, elektrosokkot is kapott és öngyilkos lett végül.

De 12-13 évig minden héten együtt voltunk uszodában, mert szeretett sportolni és beszélgetni kicsit.


Valamit talán kicsit szebbé tettem neki. Remélem.

2022. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6-os sajnalom...😥remeltem pozitiv vege lett,de sejtettem hogy nem mert mult idot hasznaltal.
2022. szept. 7. 20:22
 8/14 anonim ***** válasza:

#7

Hosszabb távon mind meghalunk.

2022. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Aki meg akar halni az meghal, aki csak mondja annak valami baja van az életbe amit nem bír, aztán egy idő után lehet hogy belehajszolja magát.

Mint mondjuk aki edzeni akar de meló mellet nem bír, áh edzeni akarok de a meló, áh de meló után, hát az nem is fog edzeni.

2022. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7-es de nem mindegy hogyan...

9-es ez igaz van aki valamit nem bir es osszeomlik ebben kellene segiteni mar ha lehetseges...

2022. szept. 7. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!