Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjemmel csak barátként...

Ha a férjemmel csak barátként es szülőtársként élünk együtt, de nincs nagy romantika, az hat negatívan kisgyerekekre?(bővebben kifejtve lent)

Figyelt kérdés
Férjemmel több, mint 8 éve vagyunk együtt, baratsagbol lett szerelem, majd házasság (viszonylag fiatalon, 20-as évek elejen) majd lett 2 babánk, (1 es 3 évesek), azonban az utóbbi hónapok beszélgetései raébresztettek minket, hogy évek óta eltunt a romantika es a vonzalom, en nekem kb fel sem tűnt az évek alatt, hogy alig fogtuk egymás kezet, nem nagyon éltünk házas életet, főleg gyerekek utan, nem volt meg a pezsgés, az izgalom, a szerelem, stb, csak szimpla baratsag, ami nagyon mélyen összeköt minket es ezt nem szeretnénk felrúgni. Az érdeklődési korunk es hobbink is mas lett, “külön nőttünk” egymástól, ő szívesen ismerkedik uj emberekkel, jar el a barátokkal, sportol, engem ezek nem kötnek le es ot se az en érdeklődésem. Ez rendben is van. En hajladno lennék feléleszteni a románcot bar nem tudom hogyan, o azonban mondta h o nem biztos benne es inkább “elni szeretne”, pl este elmenni barátokkal vagy szórakozni, bulizni anélkül h engem megbántana vele es mivel évek óta észrevétlenül úgyis csak mint barátok éltünk együtt, inkább legyen hivatalosan is barát es szülő páros es ne eroltessuk a románc dolgot mert neki jelenleg nem menne es nincs benne a szíve-lelke, de ha kialakul isnet valami akkor oke. Gondoltunk arra, hogy egy kis lakást bérelni neki mellettünk vagy a közelben mert itthonrol is dolgozik es ez is a problema, h nem tud a gyerekektől dolgozni es lenne h ott aludna mert mentálisan is Covid es home office es gyerekek óta kicsit depis is lett es h jo lenne neki az egyedül töltött ido. Egyelőre adtunk magunknak 2 evet, h gyakorlatilag ugyanúgy élünk együtt mint az elmúlt 6-7 évben csak ki vannak mondva a dolgok. Kicsit kuszán hangzik, de a gyerekekre ez lehet rossz hatással? Sosem veszekszunk, elég liberális gondolkodásúak vagyunk, de van h úgy jön ki a lépés h előttük beszélünk ilyen témáról.

2022. aug. 27. 12:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ha ez nem okoz frusztrációt, ki nem mondott szemrehányásokat egymás felé, akkor a gyerekekre nincs rossz hatással.

Arra kell vigyázni / felkészülni, hogy ha ebben a helyzetben valamelyikőtök beleszeret valaki másba, akkor azt hogy fogjátok kezelni, mert az viszont már komoly hatással lehet a gyerekekre is.

2022. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
Ez addig fog így menni, amíg valamelyikőtök nem lesz szerelmes másba. Most még csak bulizik esténként, el kap egy egy csajt egy körre (ez biztos), de előbb utóbb jönni fog egy olyan akihez komolyabban fog vonzódni.
2022. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
39%

És hogy szóltok egymáshoz? Egyáltalán szóltok? A gyengédség, fizikai kontaktus hiánya mindenesetre káros hatással van a gyerekekre, mert nem látnak egészséges mintát.

A férjeddel valami nem stimmel. Vagy megcsal, vagy homokos vagy aszexuális és csak falból házasodott. Magadat meg kiteszed a szex- és örömnélküliségnek. Kár erre ítélned magad, és ne a gyerek legyen a szempont.

2022. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%

Nem hinném, hogy rossz hatással lenne a gyerekekre. Most az, hogy anya meg apa nem fogja egymas kezét, nem alszik együtt, nem szexel, ez pknt nem a gyerekekre tartozik.

Ők azt látják, hogs kiegyensulyozott, boldog emberek a szüleik. Akár együtt, akár külőn. Nincs veszekedés, nézeteltérés, stb ami miatt a gyerek sérülhetne.


Én a saját lelkemért jobban aggodnék. Nekem pl egy ilyen se veled se nélküled kapcsolat nem menne. Ami miatt ingerült lennék, az viszont ártana a gyerekeknek.


Ha valahol kialudt a láng, felesleges az időt húzni, ki kell mondani nem megy és ennyi. Az a láng nagyon valószínű hogy nem fog újra gyulladni.

Az meg senkinek nem jó, hogy az embernek "szeretethiánya" legyen. A testiségről meg már nem is beszélek.

2022. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
73%
Nem látják azt, hogy kiegyensúlyozott, boldog emberek a szüleik, mert nem azok. A gyerek meg nem hülye. És igenis a férfi-nő kapcsolat nyilvánosan is látható része a gyerekre tartozik, mert úgy tanulja meg. Nekem 28 évesen lett nagy keservesen az első pasim, sok gátláson keresztül, mert a szüleim egyáltalán nem úgy működtek a házasságban, mint férfi és nő, és a szexualitást mint témát és realitást nem építettem be magamba.
2022. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Igen, ez benne van a pakliban! Egyelőre egyikünk sem szeretne masik romantikus kapcsolatot, ezt is megbeszéltük, ő részéről max csak valami kaland férhet bele, illetve baratsag es amikor volt egy kalandja, akkor arról is tudtam 🙈 nekem -ha a par ev alatt nem tudjuk a hazassag részét helyrehozni- akkor max a romantika hiányozna Es emiatt esetleg nyitott lennék egy párkapcsolatra olyasvalakivel, aki az elejétől tudja, h gyerekeim vannak es -az ebben az esetben volt férjemmel- barati viszonyban es mindennapi kapcsolatban állok.

Nyilván másik párt, főleg ami nem komoly, eszembe /eszünkbe sem jutna felvinni a gyerekekhez, de ahogy mondtam, a gyerekek az elso számu prioritás mindkettőnk szamara, ezért ha a 2 ev mulva ugy is alakul, h legyen csak puszta baratsag es váljunk külön, a ferjem ugyanúgy ellátná apai kötelességet, hétvégén programoznank együtt, a közelben vagy a szomszédban lakna vagy egy nagy lakást/hazat berelnenk együtt, de ha ugy alakulna, lehetne kalandja, elmehetne vacsorázni egy masik lánnyal es en is ismerkedhetnek (ha valaki nyitott lenne egy gyerekes anyukára), mert akkor en viszont nem zárnám ki egy uj romantikus kapcsolat, potenciális későbbi hazassag létrejöttét; azonban ezt a ferjem magáról nem tudja elképzelni. Azt tudni kell, h a ferjem nem is magyar es en sem itt nőttem fel, ezért is vagyunk sokkal szabadabbak ebben a témában

2022. aug. 27. 12:56
 7/34 anonim ***** válasza:
52%
A házasság alapvető összetartó pillére a szex és a testi vonzódás. Anélkül értelmetlen fenntartani. Te akarsz egy gazdasági és gyereknevelési lakótársat és hozzá egy a férj előtt nem, a gyerekek előtt meg titkolt szeretőt? Hát, én nem szeretnék ilyen életet magamnak.
2022. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
A többi választ később lattam: en ugy ítélem meg, h kiegyensúlyozottak vagyunk, főleg h meg tudtuk őszintén beszélni. Igazából mi a világon mindent meg tudunk beszélni es még a saját szüleink sem ismernek minket annyira, mint mi egymást es valóban legjobb barátok vagyunk. Ezt látják a gyerekek. Ezen felül ugyanúgy mondjuk egymásnak h “i love you” es adunk ölelést egymásnak ha igy alakul, a többit egyébként sem gyerekek elott szoktak csinálni. O mondta h benne nincs meg a romantikus erzes illetve en egy eléggé hideg tipus vagyok alapból, mint anyukám. A gyerekekkel nem, veluk nagyon kimutatom a szeretetetem.
2022. aug. 27. 13:03
 9/34 A kérdező kommentje:
Kedves hetes válaszoló, lehet valami info felrement. Direkt irtam h en, ha el is válnának útjaink es külön koltoznenk es csak mint barátok maradnank, nem szeretnek szeretot,(amíg meg nem alakul ki a végleges felállás, nem is ismerkedek vagy baratkozom ellenkező nemuekkel, timder meg társai alapból kizárva) hiába vagyok “hot wife”…. En akkor max egy potenciális párkapcsolat miatt ismerkednék egy komoly es érzelmi szempontból is érett emberrel, mert en hosszu tavon szeretnek családban elni, míg a ferjem a mai fejével inkább szingli / agglegény lenne; de mondom, o ugy nőtt föl, h sosem járt el partyzni meg nem Elte ki magat hazassag elott ugymond es a második baba es Covid lezárások stb nagyon bepanikoltatta
2022. aug. 27. 13:09
 10/34 anonim ***** válasza:
39%

És ez számodra elég a boldogsághoz?

"A barátságból lett szerelem." Tényleg? Vagy inkább megszokás.

2022. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!