Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Ketilept és a Kventiax ugyanaz?

A Ketilept és a Kventiax ugyanaz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ugyanaz a hatóanyag, csak eddig Kventiaxot szedtem és most Ketileptet írtak fel. Nem fogok változást érezni?

2022. szept. 8. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez egyéni. Valószínűleg nem fogsz érezni semmi eltérést. A kvetiapin a hatóanyag. A gyártók mások. Ezért van ketilept, kventiax, quetiapine-teva, stb. neveken a gyógyszertárban.


Én mindig ragaszkodom ahhoz, amit aktuálisan szedek. Tegnap pont kiváltottam, ketileptet akartak adni, de kértem, hogy a quetiapine-tevát rendeljék be.


Van amúgy "sima" és van retard (azaz elnyújtott hatású). A retard kvetiapinok sr, xr, prolong néven futnak.


Nem tudom, a link jó lesz-e, de itt négy oldalon sorolják a név, gyártó, kiszerelés szerint és jelölik (az sr, xr, prolong szavakkal), hogy nyújtott hatású-e.


[link]

2022. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2022. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Ja, és az engem lepontozókkal - feltehetőleg - ellentétben én szedtem kvetiapint mindenféle néven (kventiax, ketilept, quetiapine-teva), különböző mennyiségekben és különböző típusút (simát és retardot). Tehát simát 12,5 mg-tól 175 mg-ig, retardot 100 mg-tól 600-ig. De mások is biztos pont ennyi tapasztalattal rendelkeznek és sokkal jobban tudják nálam, csak akkor végképp nem értem a lepontozást, mert NINCS MIT lepontozni rajta. :))


1-es és 2-es voltam

2022. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Tehát akkor elvileg nem fogok különbséget érezni
2022. szept. 27. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

4

Nem fogsz. 🙂

2022. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. szept. 28. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!