Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Származhat-e maradandó problém...

Származhat-e maradandó probléma az egészségre nézve abból is, ha valaki alkalomadtán ha nem is "szipuszerűen", de inhalál be benzingőzt?

Figyelt kérdés

A minap egy alkatrészt tisztítottam meg az olajsártól itthon, és mivel más oldószer nem volt kéznél, így hagyományos benzinnel vittem véghez az attrakciót.Nem lélegeztem be közelről az üzemanyagot (kb.30 cm), és tüneteket sem tapasztaltam magamon, nem fájt a fejem és hasonlóak.Ettől függetlenül megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy mennyire lehet káros az egészségre, hogyha egy órán keresztül ebben a szagban dolgozik valaki?

Olvastam, hogy az agysejtek körül is sérül a fehérje burok a hasonló anyagok belélegzésétől, csak azt nem tudom, hogy ez a hatás kis mennyiségben hogyan érvényesül.Így is zajlik e folyamat, csak kisebb mértékben, avagy át kell lépni egy koncentrációs küszöböt hozzá?



2022. szept. 11. 00:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem tesz jót, aki folyamatosan így dolgozik, maszkban végzi
2022. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!