Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Hogy vegyem rá magam, hogy kimenjek a lakásból? Depressziós vagyok.

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok. Sokat javult az állapotom az elmúlt kb 2 évben. Hála a rendszeres terápiának az erős depressziómból most már egy mondhatni enyhe depresszió maradt meg, de még mindig sok hétköznapinak tűnő dologgal küzdök.


Szinte minden egyes nap otthon ülök. Home office-os munkám van. Kis túlzással csak akkor megyek ki, ha el kell menni bevásárolni, ügyet intézni stb. Tudom, hogy jót tenne, ha kimozdulnék, ha csak úgy egyedül elmennék sétálni a városba, de egyszerűen nem tudom rávenni magam arra, hogy EGYEDÜL kimenjek. A párommal kimozdulok, csak ő este 8-ig dolgozik, és mire hazaér már fáradt, meg én sem sötétben szeretnék sétálni, szóval az se mindig jön össze hétköznap. Ha egy barátom hív, akkor elmegyek vele, de ez havi 2-3 alkalom.


Mivel lehetne rávenni magam, hogy kimenjek legalább egy fél órát sétálni naponta? Időm lenne rá bőven.

A pszichológusom azt mondta, hogy hallgassak közben zenét, menjek be útközben vmi boltba, ott vegyek magamnak vmi apróságot, húzzam el a készülődést, mintha vmi fontos helyre mennék. Ezeket ki fogom próbálni, de kíváncsi vagyok, hogy másnak milyen más módszerek segítettek.


Tudom, nem tűnik nagy problémának, de nekem jelentősen javítana az életminőségemen, ha ezt sikerülne leküzdenem.



2022. szept. 7. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy kutyus, akit meg kell naponta sétáltatni?
2022. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1


Ez jó ötlet, ha esetleg van szomszédé vagy bárki másé akit elvihetne.


DE!


Senkinek eszébe se jusson egy pillanatnyi állapot miatt kutyát magához venni, mert a kutya nem 2 hónapig kutya, hanem illő vele 15 évig számolni.


15 pedig még gombóc fagyiból is sok, nem hogy kutyával töltött évekkel.

2022. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

Cica mellé nem lenne túl jó. De köszi. Ez egyébként jó tanács.

2022. szept. 7. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Hogy jártál terápiára ha nem hagytad el a házat?
2022. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4


Nem azt írta, hogy fél elhagyni a házat, ugyanúgy elintézi a fontos dolgokat. Azt írta, nincs motivációja arra, hogy kimozduljon mondjuk elmenni sétálni, futni, ülni egy parkban stb.

2022. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem ide tartozik, de neked milywn tuneteid voltak, mikor nagyon sulyos volt a depressziod? Es mi segitett? En most jarok orvoshoz depresszioval, de nem nagyon javul az allapotom.
2022. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5. Azt kéne tisztázni, hogy egyáltalán el akarja e hagyni a házat, mert valószínűleg otthon jobban érzi magát és ha kimegy csak unja magát, persze ha a komfort zónából akar kijutni arra jó.
2022. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7


Egy depressziós ember semmit nem akar, csak otthon ülni. Olyan depressziós ember nincs, aki világot akar látni, körbe venni magát emberekkel és interakcióba lépni másokkal. Nyilván ezért is depressziós.


De ő maga is tudja, hogy így nem fog javulni a helyzet, mert otthon a 4 fal között nem fog a depresszió elmúlni, ahhoz szükséges bizonyos lépések megtétele. Csak ez sajnos egy depressziós embernek nehezen megy, ezért betegség.

2022. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Itthon is lefoglalom magam (házimunka, videójáték, festés, filmezés/sorozatozás), de állandóan nyomott leszek estére, ha nem voltam kint. Egyébként megfigyeltem magamon, hogy ha kimegyek, attól javul a hangulatom, ezért akarnám bevezetni ezt a szokást, csak valahogy nem megy.
2022. szept. 7. 20:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg kell tenni azt a lépést hogy kimész, aztán megszokod, majd lehet visszaesel, akkor megint meg kell tenni az egy lépést ki. Itt a hangsúly nem azon van, hogy jobb e utána, hanem hogy ki akarsz e menni (megsúgom, nem, igazából bent akarsz maradni mert az komfortos, de elhiteted magaddal, hogy ki akarsz menni, persze ki akarsz menni, de beéred az akarással, mert ha kimennél már nem kéne akarni, akkor valszeg be akarnál menni, vagy nézhetjúk úgy is, hogy ki akarsz menni, de bentmaradni jobban akarsz) Persze ha kimész utána belátja az a részed is hogy jó kint, csak ugye ebből kell komfortérzetet csinálni.
2022. szept. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!