Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholistának számítok?

Alkoholistának számítok?

Figyelt kérdés
Már tavaly január óta észrevettem,hogy folyamatosan kívánom az alkoholt. Januárban minden nap ittam konkrétan,suli időben is,nem vagyok rá büszke,de ez több hónapon keresztül ment. Az egész nyarat is úgy töltöttem,hogy folyamatosan ittam. Mostanában is alig várom,hogy legyen hétvége és ihassak..Van,hogy sajna sikerül taccsra innom magam,de van,hogy csak kellemesen berúgok. Mit tehetnék? Még egészen fiatal vagyok,és néha már kikészülök ettől,ha nem ihatok. Sajnos kezdem észrevenni, a függőséget,de nem tudom,mit kezdhetnék.. kort nem mondanék,maximum privátban, és lány vagyok:(

2022. szept. 11. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez már az. Igyál alkoholmentes sört. Némileg hasonlít. Én csak hétvégeken ittam, de már azt sem. Ennek már 3 hónapja, csak alkoholmentes sört iszom és azt is csak ritkán
2022. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, annak számítasz.
2022. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, már egyértelműen annak számítasz. Miért iszol egyébként? Nem úgy tűnik, mintha a barátaiddal innál, hanem mintha valami negatív dolgot szeretnél kizárni az életedből. Lehet, hogy ezt kéne megszüntetni, mellette pedig letenni az alkoholt. Egyáltalán hogy jutsz hozzá?
2022. szept. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van,hogy 1 baráttal iszok,van hogy egyedül. Ez sok mindentől függ..vagy akár baráti társasággal. Tudják,és észre is vették,hogy egy ideje valami nem okés és inkább ebbe menekülök. Szimplán mintha elvesztettem volna magamat. Először szakítás miatt ittam,utána már minden negatív dolog miatt el kezdtem inni. Akadtak halálesetek is sajnos:(. Alkoholhoz könnyen hozzájutok,legfőképp barátok által. Gondolkodtam,hogy beszélek egy pszichológussal,mert ez már nem állapot szerintem sem..
2022. szept. 11. 23:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen pszichológus, és család, szülőktől kérj segítséget, hogy baj van. Támogatni fognak. A "barátokat " akik meg itatnak, mellőzd. Irány a konditerem, vagy valami sportklub új haverok szerzésére
2022. szept. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!