Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szégyen érzet - milyen terápia...

Szégyen érzet - milyen terápia / önfejlesztő könyv segített?

Figyelt kérdés

Járok terápiára. Azonosítottuk a szégyen érzetet és a lehetséges okokat.

Kognitív (beszélgetős) terápián túl mást nem használunk.

Érdekelne mások véleménye, hogy milyen terápia / önfejlesztő könyv segíthet?



2022. szept. 11. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tök véletlenül bukkantam rá egyszer Feldmár András nevére és munkáira, aki tudtommal éppen arra szentelte életét, hogy bebizonyítsa, hogy minden lelki problémánk a szégyenérzet miatt van. Amikor felfedeztem a nevét, elolvastam és megnéztem róla és tőle mindent, amit csak neten találtam, majd úgy meggyőzött, hogy elhatároztam, hogy bármiféle szégyenféleséget fedezek fel magamban, megfogom a nyakát és kitessékelem magamból, mert nem hagyom, hogy további károkat okozzon bennem. Ez már jó pár éve volt és azóta tényleg jobb lett az életem. Persze mondják páran, hogy ez nem így működik és nem lehet csak úgy kirakni magunkból egy érzelmet, pedig szerintem lehet. Azt meg kell jegyeznem, hogy ez nem jelenti azt, hogy szégyentelenül meztelenkednék az utcán vagy ilyesmi, csak vagyok annyira tudatos, hogy figyeljek a saját érzéseimre, pláne, mióta végignéztem a Mentalista című sorozatot és ott hallottam, hogy a sikeres embereket nem az érzelmeik vezérlik, hát én is próbálok így sikeresebbé válni.

Feldmár András, nézz utána! :)

2022. szept. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, pár hónapja jött szembe a neve, de akkor még nem vettem annyira komolyan, pedig szimpatikus volt a videója.

Mindenképpen meg fogom nézni az anyagait!


Almási Kitti - Bátran Élni c. könyvében is van egy "szégyen" fejezet.

Az alapján született bennem az ötlet, hogy erre lehet célzott terápia, vagy önfejlesztés.


Vajon a kognitív terápia mennyire hatásos szégyen esetén? Nekem inkább egy csoportterápia tűnne indokoltnak. Szerintetek?


Olvastam egy Semmelweis anyagban, hogy a Szégyen érzet nagyon korán kialakul gyerekkorban és nagyon sok funkciózavarért felelhet.

(A szégyen szerepe a mentális zavarokban)


Bárkitől szívesen fogadok további tanácsokat!

2022. szept. 12. 01:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tobbet ersz a Feldmar konyvvel,mint egy terapeutaval.
2022. szept. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nagyon sok Feldmár könyv van:


Melyikeket javaslod?

2022. okt. 2. 01:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam egy könyvét sem és már nem is emlékszem, hogy milyen cikkeit igen vagy videóit láttam, de iszonyat mennyiséget. Van viszont egy barátom, aki olvasott tőle, megkérdezem, hogy mit ajánl!
2022. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
...ígéretemet tett követte: megkérdeztem azt a barátom, akiről tudtam, hogy olvasta könyvét, hogy ő mit ajánlana és mondta, hogy szinte az összeset olvasta, nem tud egyet ajánlani, mert kb. az összes ugyanarról szól: a szégyenről. :) Szóval szerinte mindegy, hogy melyik könyvét olvasod, de tán más ajánlhat egy konkrétat, vagy tán a könyvesboltban, de tán könyv nélkül is találsz tőle-róla elég infót netszerte, mondom, én full sokat olvastam-néztem csak neten tőle.
2022. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Ezt érdemes elolvasni szerintem:

[link]

2023. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!