Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak terápia mellett súlyosb...

Másnak terápia mellett súlyosbodott?

Figyelt kérdés

Antidepin vagyok, mostanában kezdett valamit hatni. Terápiára járok mellette. Együtt nagyon sokat segítenek, viszont emellett súlyosbodott az önsértő/büntető magatartásom. Elkezdtem levezetni így a dühömet...Előtte a gondolatin kívül nem nem igazán tettem semmit, de most megjelentek a fizikálisak.

Jön az egyetem, szakdoga, melóhelykeresésben vagyok, próbálom összeszedni magamat, de a családomban is vannak problémák és csak azt látom meg érzem a szüleim felől, hogy az ő egészségügyi helyzetéhez kell alkalmazkodnom és az én problémám másodlagos, nem foglalkozhatok bűntudat nélkül csak a sajátommal.

Ha számít még, akkor borderlineos vagyok, szorongásra kaptam a gyógyszer, az elmúlt 2,5 hónapban derült minden ki. Próbálok küzdeni, hogy megteremtsem a saját önálló életemet, meg megvalósítsam magamat, kilépjek a f*sból. De egyszerűen az itthoni helyzet kibillent még gyógyszerrel is...

Normális, hogy most sz*rabb a helyzetem és érzékenyebb vagyok?

Nem vagyok büszke arra, hogy eljutottam idáig, de egyszerűn már nem tudom hogyan levezetni ezt a belső feszültséget.



2022. aug. 27. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Szintén borderline vagyok c-ptsd-vel, szorongással.

Nálam is volt ilyen, bár nem egyértelmű hogy a gyógyszertől.

2022. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Oldja kicsit az e körüli aggodalmait, hogy ilyet olvasok. Elég zsákbamacska a gyógyszer hatása és lehet ráfeszülök kicsit, vagy próbálom nézni a jeleket nehogy emiatt legyen baj.

Neked milyen gyógyszert adtak?

2022. aug. 28. 00:25
 3/4 anonim ***** válasza:
16%
Szintén c-ptsd, border, bipol, szorongás.
2022. aug. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
16%

1-es vagyok. Igen, lehet rá is vagy feszülve, meg az ilyen gyógyszerek mielőtt hatni kezdenének, átmenetileg ronthatnak az állapoton és persze az is lehet, hogy az adott gyógyszer nem lesz hatásos.

Én sok mindent szedtem már, sajnos nem sikerült még olyat találni, ami hat is és élhetőek a mellékhatásai is. De ezt ne vedd alapul! Próbálj ne ezen agyalni, csak ráfeszülsz, hanem mondj el minden érzést, változást a dokidnak. Szerintem a terápia a döntő, a gyógyszer csak mankó.

2022. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!