Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő kijönni a ptsd-ből...

Mennyi idő kijönni a ptsd-ből pszichológussal nekem? Fejlődtem valamit?

Figyelt kérdés

Minden általános iskolában kezdődött. Egyszer csak depressziós lettem. Talán annak tudható be, hogy túlságosan futottam a barátságok után. Mikor mindenkiben csalódtam, akkor eljött a pillanat, hogy véget vessek a barátságoknak. Innentől kezdve jól ki voltam közösítve, mivel nem volt senkim. Gyomorgörccsel mentem be a suliba is, alvászavarom eldurvult.


Mikor végre véget ért a suli, 8. Osztály, hihetetlenül vártam már az új sulit. Majd ahogy közeledett egyre nagyobb gyomorgörcs vette kezdetét. Rettegtem a teremben, nem mertem senkihez se szólni. Később voltak próbálkozások, de mindenki elutasító volt.


Szociális fóbiás lettem, egyre jobban féltem mindenkitől. Nem mertem enni, inni és megszólalni se. Ha mégis meg kellett szólalnom, akkor pánikrohamom lett, és levegőt kapkodva beszéltem.


Sok év kellett, hogy rájöjjek mi okozta a szociális fóbiát. A középsulis osztálytársak rosszabbak voltak. Valójában fizikailag is bántalmaztak és ez már akkora traumaként ért, hogy nem bírta az agyam feldolgozni, ezért akkor még nem hittem el, max rémálom formájában tér vissza.


17 évesen értek először a pánikrohamok. Már úgy éreztem nem bírom tovább a depressziót és befeküdtem kórházba, mert csak azzal a feltétellel írtak fel gyógyszert. Xanaxtól zombi lettem és sokkal depisebb, így nem szedtem. Magántanuló akartam lenni, de a tanárok nem engedték.


Bántalmazások nem szűntek meg, 11-12 osztályban eldurvult a helyzet. Olyan durva dolgokat mondtak nekem, ami máig felfoghatatlan, hogy ez megtörténhet egy osztályban. 12. Osztályban napi szinten többször elmondták, hogy buta vagyok, sokszor ki is fejtették. A tanároknak mindenféle hazugságokat mondtak rólam, akik persze mindent elhittek. Utolsó egy hónapban már nem jártam be. Érettségire úgy mentem, hogy minden tanár rólam sugdolózott, felügyelő tanárok baszogattak, hogy megbuktatnak.


Egyetemen minden jól kezdődött, jól mentek a zh-k, látszólag voltak is barátaim, de aztán kiderült, hogy korai öröm volt amit éreztem. Ott is voltak baszogatások már a legelején venni kellett volna a lapot, amikor a tanár azt mondta, hogy megse merem kérdezni hanyas lett az infó érettségid, mert rossz hírű suliba jártam és azt mondtam 4-es voltam inkább.


2 tanár egyetemen nagyon durván rám pattant. Egyik szekálás után elmentem pszichológushoz, aki rám hívta a mentőket. Innen is köszi (Y). Szóval zárt osztályra kerültem.


6 évig voltam gyógyszerfüggő elég keményen toltam, mellette alkoholt kellett innom, mert a nyugtató mellékhatása a még durvább depresszió volt. Nagyon sokszor neki estem a nyugtató hirtelen lerakásának. Majdnem bele haltam az elvonási tünetekbe, mindenfélét hallucináltam és hallottam. Elvágtam a torkom, felvágtam az erem, bevettem 3 üveg frontint és 1 doboz altatót. Kórházban egy haldokló ember mellett ébredtem. Azt hittem én is haldoklom. Itt ébredtem rá, hogy mekkora hülyeség az öngyilkosság. Meg nincsenek neked olyan eszközök a kezedben ahol biztos a fájdalommentes halál.


Fészen végül 4 év utan hallgattam az okosakra a csoportban, és elkezdtem lassan csökkenteni a gyógyszereimet. Poklokat éltem át újra, csak megakartam halni, így találtam rá a jelenlegi pszichológusomra, aki kihozott ebből a gödörből, így le tudtam mind a 4 gyógyszert tenni és az alkoholt is.


Jelenleg 25 éves vállalkozó vagyok és posztraumás stresszel küzdök. Folyton leperegnek az emlékek a fejemben, leginkább a középsulisak. Egyszerűen nem bírok szabadulni a rossz emlékektől. Elviselhetetlen így élni. Mikor lesz már vége? Fejlődtem egyáltalán valamit?


Egyébként nagyon sokszor az tartja bennem a lelket, hogy miket értem el az életben. Ebben viszont akkora erő tud lenni, hogy előfordult már olyan is velem, hogy bevillant a rossz emlék, mellé meg az, hogy most mennyire jó az életem, és így kb. Már nem is vívódok rajta.


Szerintem ez pszichológusnak az érdeme. Ha el tudnám érni ezt, hogy minden egyes alkalommal ezt érezzem, egy nagy fokkal jobb lenne a lelki világom.



2022. szept. 12. 03:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a baráti viszonyaim is jelentősen alakultak, jelenleg van 2 barátnőm, akik évek óta megvannak. Előttük nagyon sokan tiltottak engem már pár mondat után, aztán hosszabb beszélgetések után tiltottak. Most akinek nem vagyok szimpatikus csak simán nem ír vissza. Leginkább a közvetlenségem miatt nem kedvelnek, mert már beszélgetések elején leírom a gyógyszerfüggő és alkoholos múltamat. Régen mindig a fiúkban láttam a barátságot, de mint látjátok ez is megmutatta, hogy női barátokra van szükségem. Férfiaknak már vissza se írok, azokból mint látjátok nem lett semmi. Már nem veszekszem emberekkel FB-n. Sokszor gyakoris támadásokra se igazán szoktam reagálni. De tudjátok vannak azok a tipikus buta idióta emberek, akik annyira felcsesznek, hogy nem bírod ki, hogy ne szólj vissza neki.
2022. szept. 12. 03:55
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem mióta pszichológushoz járok jelentős változáson mentem keresztül. Nélküle lehet még mindig a bogyókon és alkoholon lennék, de aztán mégis itt a ptsd és félek, hogy ennél többet már nem tud rajtam segíteni.
2022. szept. 12. 03:59
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Kitől kaptad a PTSD diagnózist?
2022. szept. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pszichológus
2022. szept. 12. 07:34
 5/7 anonim válasza:
30%

Nagyon büszke lehetsz magadra. Folytasd a terápiát és esetleg a csoportos terápia is segítene. Fontos, hogy az asszertív kommunikációt meg tanuld.

Gondold át. Évekig tartott amíg ilyen borzasztó helyzetbe kerültél. Évek kellenek míg gyógyulsz. Sok sikert.

2022. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom miért van itt mindenki csuklóból lepontozva, de én is egyet értek abban hogy a terápia jót tesz neked, és ne add fel.


És igen, a felépülés útja nem lapos meg egyenes, lesznek benne hajtű kanyarok, emelkedők, megesik, hogy egy-két nehezebb életszakaszban visszacsúszol, meginogsz. Ugyanez igaz az addikcióra is.


Ráadásul neked (szerintem) C-PTSDd van (komplex poszttraumatikus stressz), mert ez nem egyszeri trauma, hanem sokszoros, ismételt traumatikus esemény. Ezzel különösen nehéz az élet.


De igen, tűzz ki praktikus célokat magad elé, és ezek az eredmények javítani fognak az önbecsüléseden, és talán segítenek békejobbot nyújtani a korábbi éned felé.

2022. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Teqiero85 ***** válasza:
53%

Nagyon ügyes vagy!Mások rég feladták volna!És ami nem öl meg,az megerősít!

Olyan erős vagy,mint egy bika.Olyan tudással rendelkezel és tapasztalattal,mint alig páran.Ezt hasznosítsd!

Segíts most azoknak túljutni a gödrön,amiben te voltál.

Akár itt ,akár közösségi oldalakon sokat tehetsz másokért!

Higgy nekem. Sok Sikert és soha ne add fel.

2022. szept. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!