Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit szoktak mondani a pszichol...

Mit szoktak mondani a pszichológusok?

Figyelt kérdés

Most fogok menni először, sajnos előbb kellett volna de most sem magamtól és elég kényszerűen élem meg, nem akarok menni. Nem szeretem ha elemeznek. Mit szoktak kérdezni általában, mi a menete ennek?


Eléggé stresszelek, jövőhéten fogok menni és már nem mondhatom vissza... Félek is, meg idegesít is. Hogy folyik a beszélgetés, illetve mikor mondja azt hogy még kell pár alkalom?


2022. szept. 14. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

de hát pont az a lényege, hogy kikérdezzen téged, és annak alapján terápiát javasoljon.

Ne idegeskedj, próbáld tudatosítani magadban, hogy ez a javadat szolgálja.


Mi a konkrét probléma?

2022. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kólauborkával ***** válasza:

Neki csak az a feladata, hogy az álltalad közölt és az álltala megfigyelt információk álltal megállapítsa, hogy milyen belsö problémád lehet.

Ezt sokan akár baráti kapcsolatként is megélhetik, mert ugye a pszichológust az esküje és a törvény kötelezi arra, hogy csak köztetek maradjon, amit beszéltek, tudtommal még a rendörségnek sem mondhatja el, ha pl.: bevallod heroin függö vagy.

Szóval csak lazán, nyugodtan mond el neki mi bánt, külsö szemlélöként amúgy is sokszor jobban látszanak bizonyos megoldások, mint személyesen megélöként.

2022. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem elmezget vagyis de,csak te azt nem veszed észre:D nyugi jó lesz ez. Én sem akartam menni most meg alig várom mikor mehetek megint utána mindig megnyugszom.
2022. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én mindig észreveszem mikor valaki elemezget. Itt meg pontosan tudom, mert jártas vagyok a pszichológiában (hogyan működik az emberi agy és érzelem stb) csak azt nem tudom mi hogy zajlik egy ilyen beszélgetésen. Nem is szoktam idegenekkel beszélgetni, ha meg igen, akkor nagyon kényszerűségből és főleg hogy ez egy huszasomba kerül, amiért majdnem 2 napig dolgozom. Nem lenyúlás ez egy kicsit??


És igen, félek, meg stresszelek emiatt, lehet rosszabbat tesz mintha nem mennék. Basszus de rossz ez.

2022. szept. 14. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:
A legtöbbje az első néhány alkalommal csak az ügyfelet beszélteti, egy barátnőm olyannál is járt, aki még a kérdezgetéssel sem fáradt. Hát de, a húszas ezért lenyúlás, és nem kicsit. De ha saját jövedelmed van, felnőtt vagy, hogy lehet, hogy "nem magadtól mégy", hogy kényszeríthetnek rá, és miért nem az fizet, aki kényszerít?
2022. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Párom akarta hogy menjek, nem bírja már elviselni a helyzetet. Nem tudom miért nem fizeti. Akkor jól gondoltam hogy lehúzás? Ha nem megyek, megharagszik, ki tudja mennyire.
2022. szept. 14. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt a nemjóját, zsarolás hatására menni pszichológushoz? az aztán hatékony lesz.

Hát, mifelénk ezt már párkapcsolati erőszaknak hívják. Ki tudja, mennyire haragszik meg? Ki tudja, mennyivel lesz neked jobb egy zsaroló nélkül? Rory Miller írja a Konfliktus és erőszakban, hogy zsarolónak azért nem szabad engedni, mert vsgy újra és újra zsarolni fog, ha egyszer megízlelte a sikert, vagy miután megkapta, amit akart, megteszi mégis, amivel fenyegetőzött. Mi lesz a következő? vegyél föl hitelt mellműtétre, mert neki úgy jobban megfelelnél? Bocs, de az ilyen emberektől vörösbe bír borulni előttem a világ. :D

2022. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!