Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanácsot szeretnék ! Mit...

Tanácsot szeretnék ! Mit csináljak hogy ezen változtassak mérgező személyiségem van? Hogyan ?

Figyelt kérdés
Nem titok rólam van szó. Úgy érzem sose ért meg senki. Csak rossz dolgok történnek velem. Nem tudok örülni semminek. “Féltékeny” vagyok arra ami másnak van. Úgy érzem zátonyra futottam. Barátoktól hallom, hogy mindig csak panaszkodom, nem jó nekem semmi, negatív vagyok. Mit csináljak hogy ezen változtassak? Hogyan ? Nem akarok én lenni a mérgező személy mindenki kapcsolatában.

2022. szept. 14. 21:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem őket hibáztatom, tudom én vagyok a hiba. Nem tudom mit tegyek hogy ne így érezzem magam mindig.
2022. szept. 14. 21:24
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
ne panaszkodj annyit! Húzd meg magad egy picit
2022. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha irigységet érzel, épp azzal akadályozod a saját sikerességedet. A sikeres emberek őszintén tudnak örülni mások sikereinek és erőt merítenek belőle. (Tudom, vannak olyanok, akik másokon átgázolva érnek el célt, de ezt most hagyjuk)

Akkor leszel sikeres, ha pozitívan állsz a dolgokhoz. Ha hálás vagy azért, ami van, bevonzol az életedbe még több olyan dolgot, amiért hálás lehetsz. Eleinte egyszerűbb dolgokért próbálj hálát érezni, pl van mit enned, van fedél a fejed felett, tudsz lélegezni, látni, beszélni, írni stb. Ezek természetesnek tűnnek, de ha belegondolsz, nem minden embernek adatik meg még ennyi sem.

Ha beszélsz valakivel, próbáld pozitívabban mutatni a helyzetedet, mint amilyen valójában. Hazudni nyilván nem kell, de ha most rossz a helyzet, akkor hozzáteheted a jövőbeli céljaidat, hogy mit szeretnél elérni, min szeretnél változtatni. Helyezd át a fókuszt a pozitív oldalra. Minden rosszban van valami jó. Keresd a jót! A kudarcokból lehet tanulni.

Néha szüksége van az embernek arra is, hogy kipanaszkodhassa magát, de ha csak panaszkodsz az se neked nem tesz jót, se a környezetednek.

2022. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátaid mit javasoltak? Nekem fura hogy nem segítenek ebben de lehet tévedek.
2022. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elvannak a saját életükkel. Nem javasolnak semmit maximum, hogy túl reagálom. Igazából mindenre a reakció az hogy nem jó neked semmi sose
2022. szept. 14. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézz meg pár dokufilmet, hogyan élnek az emberek a világ különböző pontjain. Máris értékelni fogod a helyzetedet.


Olvass szellemi olvasmányokat.

Néhány könyv:

Vekerdy Tamás: Honnan hová?

M Scott Peck: A járatlan út

Elizabeth Wurtzel:Prozac ország


Vannak ezeknél mélyebb olvasmányok is. Vallás, filozófia témakörben.

2022. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!