Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan szülő, akinek...

Van itt olyan szülő, akinek diagnosztizált borderline személyiségzavaros gyereke van?

Figyelt kérdés

Mesélnél a tapasztalataidról? Hogyan élted meg, miből tűnt fel, hogy gond van?

Különösképp érdekel borderline tinédzserrel milyen tapasztalataitok vannak.



2022. szept. 15. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Nincs olyan, hogy borderline serdülő. Személyiségzavart nem diagnosztizálnak 25 éves kor alatt.

Ha egy gyereknek problémái vannak az indulatkezeléssel, az legtöbbször a szülőt tükrözi. A serdülők többsége lázad, impulzív, érzelmi hullámvasútot tapasztal, ez normális.

Ha bántalmazza magát, akkor irány a családterápia.

2022. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
#1 valóban nem diagnosztizálnak fiatalkorúakat, viszont aki borderline az mar tinédzser korában is az volt, egyébként tudtommal 18 éves kor felett már diagnosztizálnak és nyilván nem úgy alakul ki egy betegség, hogy a szülinapod előtt 17 évesen lefekszel aludni majd felkelsz 18 évesen egy személyiségzavarral.
2022. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
2: a személyiségzavar egy fix viselkedési forma, ami az ember élete végéig megmarad, az agy 25 éves korig fejlődik, ezért még ki lehet nőni egykét zavart, a személyiség pedig 25 éves korig simán beérhet.
2022. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Személyiségzavarral nem diagnosztizálnak, de az ezekre jellemző személyiségjegyeket az ember egészen gyerekkorától hordozhatja, ami nem perdöntő, bizonyos fokig normális, például a gyerekek, tinédzserek jellemzően elég sok jeggyel rendelkeznek amik az antiszociális személyiségzavarra jellemzőek, végül persze a legtöbbjükből nem lesz pszichopata. De elég korai kortól felismerhetőek szélsőséges esetek, amik terápiára vagy más eszközökre is nehezen reagálnak, tartósan fennáll náluk az állapot, és náluk elég nagy a valószínűsége annak hogy célzott, intenzív kezelés nélkül már az adott személyiségzavart diagnosztizálják náluk.

Ez logikus is, hiszen tudjuk elég erős genetikai hajlamosító tényezők vannak jelen, és a szóban forgó gének éppen az agy fejlődését, működését befolyásolják közvetlenül vagy közvetve már egészen a magzati kortól.

Nekem borderline anyám van, nem vele nőttem fel de én is borderline lettem. Visszatekintve pedig tök egyértelműen jelen voltak a tünetei már gyerekkortól kezdve. Kötődési zavarok, hiperérzékenység, tinédzser kortól kezdve dühkitörések, impulzivitás. Persze lehet mondani hogy jó, hát ez minden tininél, gyereknél jelen lehet. Hát de ugye a mérték... Ez még a korosztályomnak sem volt szokványos.

Hát szerintem a legjobb amit lehet tenni ha rábírod hogy terápiára járjon. Egy tini nem bízik az idegen felnőttekben, a betegségbelátása nulla, és ha szarul van is egyedül akarja megoldani. Szerintem nekem határozottan jót tett volna már tiniként vagy előbb valami terápia.

2022. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!