Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnál szokott olyan lenni,...

Másnál szokott olyan lenni, hogy elalvása után 1-2 órával megébred, és nem tudja hirtelen, hol van?

Figyelt kérdés
Tehát, fura egy jelenség. Néha előfordul, hogy teljes "reset"-et nyom az agyam. Nem hogy azt nem tudom, hol vagyok, de a világot se nagyon fogom fel magam körül. A szemem meg-megakad olyan dolgokon, mint például a router pittyogó fénye, vagy az ágy melletti konnektor, de közben fel sem fogom, mi ez az egész. Nem tudom, hogy ez az állapot csak másodpercekig, vagy percekig tart e, mert időérzékem sincs. Csak miután "visszajön a kép", akkor tudom utólagosan kicsit kielemezni, mi is történt, de amíg ebbe a kaotikus állapotomba vagyok, addig semminek nincs földi értelme. Olyan is szokott lenni, hogy minimálisan azért képben vagyok, mondjuk csak annyira, hogy tudjam, emberi lény vagyok, és ez valamiféle terem ahol vagyok (a szobám...), de gyakran azt hiszem, nem vagyok egyedül a szobában. Egyébként 20 éve egyedül alszom, nagy ritkán alszik nálam 1-2 haver, mégis, gyakran ébredek fel úgy, hogy azt hiszem, alszik még valaki más is a szobában. Eddig ezzel nem volt gond, mert kivártam szokás szerint az ilyen "rohamokat", aztán visszatért a normális öntudatom, és visszaaludtam. De a legutóbbi alkalommal fel is keltem az ágyból, és elkezdtem mindenféle takarók alá benézni, meg kutatni a szobámat, persze öntudatlanul, hogy van e ott még rajtam kívül valaki. Ez már-már alvajárásnak nevezhető dolog, mert itt is csak utólag tudtam elemezni, hogy mi a fenét műveltem. Nem akarok alvajáró lenni, nem tudom mi okozza ezeket. Valahol azt olvastam, hogy ez gyakori előjele lehet a skizofréniának. Nem tudom, hogy ez igaz e.

2022. szept. 16. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Ez normális. Nekem hallucináció közben áll be az agyam, de kétlem, hogy skizofrénia lenne. Nem parázok ezen, mint itt némely ember (heti 6 ilyen kérdés van)
2022. szept. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Az en agyam is produkal az utobbi par evben ebredeskor furcsasagokat, nekem tipikusan akkor voltak a tiedhez hasonlo tuneteim mikor antidepresszansokat szedtem. Minden reggel ugy ebredtem, hogy felalomban, amikor meg a tudatossagom csak felig kapcsolt vissza azt hittem, hogy apam meg a hugom bejott a lakasomba, es kint beszelgetnek az eloszobaban. Bar azt nem tudom, hogy almodtam-e, vagy kepzeltem, mindenesetre ijeszto volt. Aztan abbahagytam az antidepik szedeset, es elmultak ezek a tunetek. Mostanaban mar csak attol szenvedek, hogy ha mentalisan kivagyok merulve, akkor felalomban eleg kusza gondolataim szoktak lenni, olyanokon gondolkodok amik teljesen abszurdak. Csak akkor jovok ra, hogy ertelmetlen dolgok jarnak a fejemben, amikor teljesen felebredek.


Es ez neked azert rossz hir, mert nekem ezeket a tuneteket mentalis betegsegek, es evekig tarto erzelmi bantalmazas valtotta ki, szoval te sem lehetsz egeszseges. :/

2022. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Félálomban mindenkivel lehet ilyen, ez nem jelent betegséget. Csak itt gyakorin szokás mindenre ezt mondani.
2022. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Igen, de ha túl gyakori, akkor már egyfajta alvászavarnak minősül. Én mentálisan szerencsére egészséges vagyok, de stresszes időszakban gyakran fordul elő velem is ilyesmi, főleg ha felborul a bioritmusom. Ha alszol minden nap legalább 7-8 órát, ugyanakkor fekszel le és ébredsz fel, de ennek ellenére is ez van, akkor jobb ha beszélsz egy neurológussal, de egyébként semmi rendellenes nincs abban, amit leírsz. Kvázi az agynak kell idő mire felébred.
2022. szept. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!