Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miként lehet felvidítani vagy...

Miként lehet felvidítani vagy legalàbb egy kis reményt adni olyan személynek aki depresszióval küzd?

Figyelt kérdés
A teràpia mellett gondolom mit tehetnek a baràtok.Akik depresszióval küzdenek- küzdöttek nektek mi az ami segít?
2022. szept. 17. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Semmi.


Senkit nem lehet megmenteni, aki nem akarja.


Másrészt: ez a mai világ tökéletesen alkalmas a depresszió fenntartásához.


Mégis, mi a fene adhatna reményt ?!


Amikor még az is le van törve, aki nem depis...


Ember!


Semmi jövőkép, semmi létbiztonság, naponta változnak a szabályok, az árak és az amcsik is hergelik a vh kirobbanását, hát mitől legyen az ember vidám?!

2022. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolast kedves hozzaszolo! En nem igy latom de ezt nem tudom atadni masnak kulonosen egy mentalis problemaval kuzdo szemelynek nem,pedig nagyon szeretnek neki segiteni...
2022. szept. 17. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

A családomban van depressziós ember. Hol jobb, hol rosszabb állapotban van.

A remény adás sajnos csak illuzió, mert bármelyik pillanatban rosszabbra fordulhat az állapota amit ő nem tud befolyásolni.

Hiába hiszem azt, hogy sikerült őt felvidítanom, az lehet csak addig tart amíg együtt vagyunk és miután elváltunk, 1-2 óra múlva szörnyű gondolatok járnak a fejében.

Mint ahogy az 1-es is, sokan azt hiszik, a depresszió csak rosszkedv, de sajnos ez nem így van.

Fontos, hogy mellette állj és támogasd, de a terápia egy nagyon hosszú folyamat lesz .

2022. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Csak éreztesd vele, hogy nincs egyedül, ne hagyd magára, mert egyedül a legrosszabb. Biztosítsd róla, hogy te ott vagy neki, bármit érez, bármit gondol nem ítéled el, nem kell neked megfeleljen bárhogy legyen is te szeretni fogod. Próbáljatok nem megeröltető nyugis programokat csinálni együtt.
2022. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
#1 mert szerinted ennyiből áll az élet? Gazdaság és politika? Hát szerintem nem, együtt töltött pillanatok a szeretteiddel, nevetések, kalandok, új élmények felfedezése, akár csak venni egy forró zuhanyt és megnézni egy filmet munka után, szerelmesnek lenni, szeretni valakit legyen az családtag, barát, háziállat, örülni az esőnek, havazásnak, megélni minden kis apró pillanatot amik boldogságot okoznak. Hiába szar a világ, klímaváltozás, borzasztó politikai és gazdasági helyzetek, mégis a boldogság ezektől független dolgokban rejlik. És nem mondom ha valaki anyagilag, egészségügyileg küszködik neki nehezebb, de nem lehetetlen örömöt találni.
2022. szept. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

5: igen, csszd meg, mert mindenki pénzből él és a politikai változások mindenkit érintenek!


Persze, lehet örömködni, az apró pillanatok szépségeit megélni stb.stb - ezek tartják az embereket még életben.


De pozitív jövő, remény akkor sem látszik !!

2022. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3-as igen nala is tapasztalom van amikor olyankor jol erzi magat ha egyutt vagyunk.Multkor egy masik kozos baratnonkkel csinaltunk kozos programot es amikor ment mindenki haza azt mondta olyan jol erezte magat de most hogy mi elmegyunk nem fogja jol erezni magat.

A terapia valoban hosszu folyamat jartam en is bar nem voltam depresszios de krizis helyzetbe voltam es azt mondta a terapeuta hogy ahhoz hogy egy uj szemelyiseg megszilarduljon bennunk legalabb 3-4 ev kell.Igaza volt...mar nem jarok oda de most evekkel kesobb is latom meg mindig vannak megvalositani valo dolgok abbol amikrol akkor beszeltunk.Bar sok mindenben megszilardultam azota es egy nagyon jo dontes volt akkor hozzafordulni.De hajlando voltam az egyuttmukodrsre is.

2022. szept. 17. 20:03
 8/9 A kérdező kommentje:
4-es probalom nem magara hagyni,mondtam is ha szuksege van barmire szoljon.Meghallgatom,beszelgeteseket,levelezeseket fopytatunk,idot toltok vele,de nem mindig egyszeru vele mert van amikor nagyon igenyli a programot es serelmezi kevesekkel all kapcsolatban van amikor haritja vagy arrol panaszkodik mar megint ki mindenki tart igenyt az idejere es o szereti ha van sajat tere.
2022. szept. 17. 20:09
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Néhány jó dugás csodát tehet. Terápiás célra lehet felajánlhatom magamat.
2022. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!