Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kérjek segítséget ha...

Hogyan kérjek segítséget ha nem akarom hogy újra bezárjanak?

Figyelt kérdés
Félek ha segítséget kérek akkor megint pszichiátrián kötök ki.Ezt el akarom kerülni és soha többet vissza nem menni oda.De nagyon szükségem lenne rá mert így nem lesz jó.Kb a gyógyszeren kívül SEMMIT nem kaptam.
2022. szept. 17. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
De mi a diagnózisod?
2022. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt olyan rossz a pszichiátrián?
2022. szept. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tényleg mi volt olyan rossz ott? Nem tudsz másik pszichiátriára menni?
2022. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kevert szorongás és depressziós zavar a diagnózis.De ez szerintem téves vagy nem tudom.Úgy érzem hogy valaki irányít,de az nem én vagyok.És mindent befolyásol,a gondolataim,stb.

Alapjában az egész rossz volt,folyton ellenőrizgettek,még wc is olyan volt hogy be volt kulcsal zárva es amíg el nem végeztem a dolgom ott áltak kint.Az ajtót se lehetett becsukni.Kamerás helyen voltam ahol folyton figyeltek.Na ez senkinek se hiszem hogy jó lenne...eleve nagyon rosszul voltam.Elvileg halucinálok is de azt nem tudom.Akkor amikor bekerültem önsértés miatt volt,öngyilkossági kísérlet stb.Máshova nem tudok menni.De így nem tudom hova fordulhatnék

2022. szept. 17. 23:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Melyik pszichiátrián voltál? Melyik város melyik kórház?

Ez zárt osztály?

Nekem is be kellene fekudnom, de a meghallgatáson olyan sok rosszat láttam hogy nem merek…

Nekem valószínű pszichózisom is van

2022. szept. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Hát neked tényleg a pszichiátrián a helyed.
2022. szept. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5

Nagyon sokat voltam pszichiátrián (hónapokat, többször). A zárt osztály állítólag nem egy túl szívderítő hely (én egyáltalán nem emlékszem rá), én ott csak 5-6 napot voltam (két különböző pszichiátria zárt osztályán, mert az egyikről átszállítottak egy másikra). Viszont mikor már magamnál voltam, a nyílton voltam és az egyáltalán nem borzasztó (a híresztelésekkel ellentétben). Jó, a nővérek beszólogatnak néha (borzalmasan leterheltek és fáradtak és türelmetlenek), az orvosok alig érnek rá, hogy foglalkozzanak veled, de kapsz gyógyszert, figyelnek rád, tudják, hogy éppen hogy vagy... Nem elvetendő. Ha tényleg pszichózisod van, menj be mindenképpen! Lehet, hogy nem is kerülsz zártra, vagy ha igen, pár nap múlva átmehetsz nyíltra. 72 órán belül ugyanis van a bírói szemle és ha ott megfelelsz, mész a nyíltra. Senkit nem tartanak a zárton a szükségesnél tovább.


Az egyik barátom most volt zárton, elektrosokkot kapott és kb. 2-3 (max. 4) hétig volt zárton, de úgyis mindegy volt neki, nem tudta nyilván a világát sem. Amint jobban lett, mehetett át a nyíltra.

2022. szept. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7, engem nem akartak soha zártra rakni, mert bár nagyon sok mentális gondom van, nagyon súlyos depresszió, deperszonalizacio, de amúgy nagyon össze tudom szedni magam, nem vagyok közveszélyes

A nyíltra akartak felvenni, de annyira borzalmas volt látnom a sok beteget körülöttem, a férfiak egyből bámultak, öreg nénik sírtak, volt akinek folyt a nyala és megsimogatott, komolyan olyan volt mint egy rossz film… bepanikoltam és úgy éreztem mit keresek én ennyi bolond között?

Az orvos meg extra bunkó volt velem, úgyhogy megmondtam hogy én ide nem fekszem be…

A magyar kórházakról nem is beszélve… annyira depresszív az a hely

2022. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8

Tudom, hogy ki vagy, nagyon sokat beszéltünk priviben. Változatlanul azt gondolom, hogy erőt kell(ene) venned magadon és bemenni a pszichiátriára. Mondom, totálisan rendben lévő hely a nyílt. (Én voltam bent az első helyen 1 hónapot, aztán egy második helyen 4 hónapot, majd egy harmadik helyen 1 hónapot, majd a második helyen ismét 6 hónapot, majd most nemrég a harmadik helyen ismét 2 hónapot. Te láttad a harmadik helyet. Nem is értem, hogy neked azzal a hellyel mi a bajod, sztem az ország egyik legjobb, ha nem a legjobb helye.)

2022. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
* majd most nemrég a harmadik helyen ismét 2 HETET.
2022. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!