Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitől kérjek segítséget,...

Kitől kérjek segítséget, milyen szakembertől?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy a vállalkozásomban eljutottam egy szintre, még azt mondom, az átlag felett élek kicsivel, mindennapos gondjaim nincsenek, tartalékaim fél évre vannak. Ez az állapot még most is fennáll. De valahogy meg vagyok fertőzve az állandó siker hajszolása betegséggel, rengeteg embert látok magam körül, akik őrült víziókkal rendelkeznek, baromi sikeresek, együttműködők másokkal, ami rám nem jellemző. Céljaim kisebbek vannak, vagy éppen nincsenek, nem látom, mitől tudom a jelen állapotomat fenntartani, vagy akár fejleszteni, inkább félelmek vannak bennem a jövőtől.


Szeretném ezt rendbe tenni, jól érezni magam a bőrömben és megtalálni, ki is vagyok én, miből tudok élni, mivel tudok hasznára lenni a társadalomnak? És persze végleg leszakadni az összehasonlítás csapdájáról, és értékelni magam.


ENnyi a vágyam, kitől tudnék segítséget kérni?


2022. aug. 15. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Coach, pszichológus, mentálhigiénés segítő. Vagy csak simán barátok. Egyébként nekem ellentmondásos, amit írtál: meg vagy fertőzve a sikerhajhászással, de nincsenek céljaid.
2022. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pszichológus, talán még pszichoterepeauta tudna segíteni.
2022. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez pszichoterapeuta, az betegekkel foglalkozik.
2022. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1-es: meg vagyok fertőzve: úgy értem, hogy sok olyan ember van körülöttem, aki nem bír leállni, aki állandóan valami nagyobbat alkotni akar, aki az én szememben állandóan csak "nő", szinte aki csak maradna nyugiban, az nem is ember. Erre gondoltam. Szerintem ebben nincs ellentmondás.
2022. aug. 15. 11:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Időnként az is segít, ha a körülötted élő/lévő embereket jobban megválogatod. Ha neked ők "túl sok", keresd olyanok társaságát, akik a te elveidet vallják.
2022. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy megfertőzve. Ha körülötted mindenki náthás, te meg nem, akkor te nem vagy megfertőzve. Körülvéve és megfertőzve nem szinonimák.
2022. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös érdekes. Azt tanácsolod, akár zárjam is el magam ezektől az emberektől? De a másik problémám, nem látok semmi más utat, mitől boldog és "sikeres" az élet anélkül, hogy az állandó sikert, növekedést hajszolnánk?
2022. aug. 15. 11:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerelem, ilyen egyszerű. Meg hobbik, sport, természet. Nem a munka és pénz az élet.
2022. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne nyúlj sebesen a következő ötlet után, ami kimenekít abból, amit kénytelen lennél érezni, ha kicsit lelassulnál. Ha kicsit önmagaddal lennél.

Csak állj meg egy kicsit. Nézd meg, hogy mi mozgat valójában, mi a valódi szándékod. Amit teszel, kiről szól valójában? Amit mondasz, kinek szól valójában? Kinek akarsz megfelelni? Mit kompenzálsz? Mi elől menekülsz???

2022. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A családalapítás is lehet egy értelmes cél, és minél több időt tölteni a szeretteivel.

Ha az emberi élet értelmét (általánosabban), benne a saját életedét meg szeretnéd találni, akkor a filozófia vallás világában kellene tájékozódni, olvasni, keresni és megtalálni a saját válaszaid.

2022. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!