Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy érzem, hogy soha nem...

Ha úgy érzem, hogy soha nem leszek túl egy szakításon, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom feldolgozni, hogy ennyire fèlreismertem egy embert, mert ha az lett volna, akinek hittem, ennek nem így kellett volna történnie.

Mindent megpróbàltam màr, kibeszèlni, kisírni magamból, humorizàlni rajta, más valakivel felejteni, (alkohollal is)tènyleg, mindent. De mèg mindig iszonyatosan fàj, hogy nem kellettem neki. Sokan mondták a környezetemben, hogy jobbat èrdemlek, ès az eszemmel ezt tudom is, de mègis...Teljesen összetörte a maradék önbecsülésemet is, hogy úgy èrzem, nem voltam neki elèg jó, ès az különösen rosszul esik, hogy utànam valószínűleg, egy olyan lànnyal kavart, akit egyáltalán nem értek, hogy akkor tőlem mit akart, mert annyira különbözik tőlem. Nem azt mondom, hogy jobb vagyok, vagy rosszabb, (persze emiatt most százszor rondàbban érzem magamat) csak annyira màs...

Eltelt màr több, mint 4 hónap, és nem is tartott olyan sokáig a dolog. Nem tudom, hogy csak az egóm miatt èrzem-e ezt, hogy nem kaphattam őt meg, mert úgy èrzem, akkor kezdtem igazán beleesni, amikor dobott. De azèrt màr akkor is kezdtem irànta èrezni.

Úgy èrzem, azèrt sem tudom teljesen lezàrni magamban, mert egyértelműen nem mondta ki, hogy nem akar velem lenni, csak eltűnt, aztán megkeresèsemre egy elèg lekoptatós szöveget írt, de ugyanakkor àlsàgos dumàt is, amihez nem volt joga. Úgy èrzem, ha a szájából hallanám, hogy sosem voltak iràntam èrzèsei, az segítene rajtam, mert így olyan hihetetlen, azok alapján, ahogyan akkor viselkedett, amikor együtt voltunk. Viszont eltelt ennyi idő, ès ő nem keresett, tudom,ez is egy válasz..

Előre is köszönöm!


2022. szept. 18. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
A gyász standard időtartama 1 év. Ha utána is így érzed magad, akkor érdemes pszichológushoz fordulni.
2022. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, köszönöm. Csak màr nem bírom ki olyan sokáig, úgy èrzem..:(
2022. szept. 18. 21:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szó nincs arról, hogy nem voltál neki elég jó, egyszerűen csak nem te voltál az ő embere. Ez nem jóság, hanem összeillés kérdése. És ő nem az nem az volt, akinek te gondoltad, tehát neked se ő kellett. Nem kell, hogy teátrálisan kimondja, egyértelműen jelezte. Valami sokkal régebbi hiányodra (kapcsolatira és önértékelésire is) próbáltad őt válaszként megtalálni, pedig ő nem az, csak agy tévút. Majd elmúlik. Sokkal kevesebb, mint 1 év alatt!
2022. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Úgy èrzem, azèrt sem tudom teljesen lezàrni magamban, mert egyértelműen nem mondta ki, hogy nem akar velem lenni, csak eltűnt."


Ezzel egyértelműen azt kommunnikálta, hogy nem akar veled lenni, különben nem tűnt volna el. De az biztos, hogy a ghosting parasztság és gyenge jellemre vall.

Nem a te hibád, hogy nem akart veled együtt lenni. Mindenkit dobtak már, ezen túl kell lépni, ha nem megy, akkor irány a pszichológus, mert valamilyen kötődési probléma is állhat a háttérben.

2022. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezekben lehet valami, köszönöm a válaszokat.


Igen, tudom, hogy így van, hogy nem akart velem lenni, de utàna olyanokat mondott, hogy nem adhatja meg azt, amit szeretnèk, ès èrdemelnèk, ès ő ezt mennyire sajnálja. Ezt mièrt kellett? Miért nem lehetett megmondani az igazat? Mert azóta csak folyton kombinálok, hogy nem önértékelési gondokról lehetett-e szó nàla is, mert csomó olyan megnyilvànulàsa volt, azalatt, amíg együtt voltunk..

Talàn nem akart megbàntani, azèrt mondta ezt, de ez így sokkal rosszabb.

El is fojtott magában sok mindent, amennyit megismertem belőle, ès sokszor arra gondolok, mi van, ha velem kapcsolatban is ezt tette? De ha tudnám, hogy ő nem gondolt ràm ezidő alatt, egyszer sem, nem úgy mint èn ő rà, akkor biztos lehetnèk ebben. Persze tudom, hogy gàz vagyok, hogy kèptelen vagyok elfogadni, hogy szinte biztosan ez a helyzet.

2022. szept. 18. 21:51
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

"Ezt mièrt kellett? Miért nem lehetett megmondani az igazat?"


Mert nem akart megbántani. Nem túl elegáns nyersen kijelenteni azt, hogy "nem akarlak". Senkit sem tartanak vissza az önértékelési gondjai az érzelmeitől, ha mindketten akarják a kapcsolatot. Ha tudta, hogy akarod és ennek ellenére nem akart veled lenni, akkor el kell fogadnod, hogy márpedig nem akart téged. Van ilyen.

2022. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom. Annyit mondtam neki, hogy több időt szeretnèk vele tölteni, mert a munkája miatt ritkán tudtunk találkozni. Erre hivatkozva is dobott, hogy mennyire elfoglalt. A végèn pedig annyit írtam neki, arra, hogy ő sajnálja, hogy nem adhatja meg, amit szeretnèk, hogy nagyon talàn meg sem próbáltuk, de majd egy màsik èletben, talàn.. Meg, hogy az èlet ilyen..màrmint, arra èrtettem ezt, hogy nem kaphatjuk meg azt, amit szeretnènk. Valójában nem tudom, miért ezeket írtam, azt hiszem, sokk hatása alatt voltam,-egyébként nem hiszek az ilyen spirituális dolgokban-meg abban bíztam, hogy arra, hogy meg sem próbáltuk, talàn elindul benne valami.

De ezekre màr nem válaszolt semmit.

2022. szept. 18. 22:15
 8/13 A kérdező kommentje:
Pontosabban, annyit írt, hogy nem mostanában lesz egyszerűbb élete. Meg nem akar velem játszani, sem az időmmel.
2022. szept. 18. 22:16
 9/13 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy a vègèn nem ezt kellett volna írnom, mert erre azt hihette, hogy nem akarom a dolgot?
2022. szept. 18. 22:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen látni az egészből, hogy te akartad és ő nem.
2022. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!