Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a “tünetek” màr kórosak?...

Ezek a “tünetek” màr kórosak? Mi történik velem? 21/l

Figyelt kérdés
Egyik pillanatban ragyogok, nagyon vonzónak látom magam, tele vagyok energiával ( szó szerint repdesek, szökkenve megyek, ugrándozom, nem bírok nem mosolyogni, mindehez IS kedvet kapok) aztán egyszer csak beüt valami (bár rendszerint ez nem napközben, hanem reggelente változik, hogy éppen hogyan kelek) és olyan csúnyának és kövérnek érzem magam, hogy nem merek kimenni az emberek közé, mert meggyőződésem, hogyha valaki megnéz, az azért van, mert szörnyülködik a kinézetemen. Teljesen összetörök, sírok, elhanyagolom magam (pl.: a fürdésre, fogmosásra sem tudom ilyenkor rávenni magam), összeeszek rengeteg mindent majd utána napokig koplalok. Ez nem csak a kinézetemre terjed ki, hanem van, hogy csak békésen, boldogan, magammal elégedetten ülök az előadáson és a semmiből jön egy gondolat, hogy milyen rossz ember vagyok, tele leszek bűntudattal, és gyűlölni kezdem magam, de olyan erősen, hogy úgy érzem nem érdemlem meg az életet. Majd valahogy elmúlik, és nem is értem, hogy “mit voltam úgy oda ilyen apró hülyeségeken.” Néha mindenkivel flörtölök, és kb. mindenkivel képes lennék lefeküdni, máskor meg olyan gátlásos és szégyenlős leszek (ugyanazok az emberek közt), hogy megszólalni alig merek. Ezenkívül mostanában kezdődött, hogy sokszor érzek “eufóriát”, pl.: valaki annyit mondott múltkor, hogy lefutotta a félmaratont, és futkosott rajtam végig a hideg, szinte sírtam, annyira megérintett, nem is tudom elmondani milyen érzés volt. De attól is kiráz a hideg, ha csak arra gondolok, hogy mennyi barátom van, vagy milyen csodálatos az élet, vagy egy szép tájképet látok, vagy egy jó idézetet olvasok.

2022. szept. 18. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Pszichologussal beszelnek, lehet valamifele bipolaritas, de lehet mogotte valamilyen egeszsegugyi gond is, hormonalis, vagy tapanyag hiany.
2022. szept. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Miss Endzsi ***** válasza:
44%
Nekem a ciklusomhoz volt ez köthető. Ma már nem veszem figyelembe, de ugyanúgy van fent és lent a napok között, el kell fogadni.
2022. szept. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Tankönyvbe illően leírtad a Borderline személyiségzavar és a bipoláris zavar tüneteit. Ne aggódj ez egy viszonylag gyakori, és nem veszélyes pszihiátriai tünetegyüttes. Az oka a legtöbb esetben a kiszámíthatatlan életkörülmények, illetve ez a 21 éves kor tipikusan az az eset amikor az ember kezd úgymond felnőni, nem tudja hova tenni az érzéseit. Ha rontja az életminőségedet akkor kérhetsz rá pszihiátertől antidepresszánst, de én nem ajánlanám, max akkor ha nagyon "eldurvul". Viszont egy pszihológussal való beszélgetés hasznos lehet mindenképp.
2022. szept. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hosszúhajú ***** válasza:
89%
3. hát kicsit kevered. a bordi valóban ez. illetve ez is. meg még ezer meg ezer más dolog. ez alapján ez kevés bordinak. a bipo pedig pont hogy kiszámítható és periodikus, nem ilyen csapongó a hangulatváltás, kb ez az ami megkülönbözteti a borditól ( is ). nem a kiszámíthatatlan életkörülmények az oka egyiknek sem, hanem két külön dologról van szó, és jócskán csecsemőkorig kell visszamenni.
2022. szept. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom mi lehet, régen nekem is volt hasonló. Nekem a diagnózisom skizofrén lett
2022. szept. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Fordulj pszichológushoz, ő segít neked, hogy jobban legyél, és ezek a tünetek elmúljanak. Hiábavaló diagnózist felállítani, káros lehet, ha ezek alapján indulsz el egy téves úton. Elbagatelizálni ezeket a tüneteket pedig nem szabad. Remélem jobban leszel!:)
2022. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!