Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nagyon ideges...

Mit tegyek, ha nagyon ideges vagyok, pánikolok, zsibbad a karom, puffad a hasam a stressztől, félek, hogy valami történik velem ? Kivagyok idegileg. Hogy nyugodjak meg ? Van, aki pánikolással küzd ? Mit szoktatok csinálni ? Fáj a mellkasom.

Figyelt kérdés

2022. szept. 7. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Lassu, mely orrlegzes par percig. Ez csak rovidtavu, de jo megoldas.

A gyokerokot kell feltarni a tartos javulashoz.

Minden jot!

2022. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ebben lehet infarktust, vagy agyvèrzèst kapni ? Annyira kivagyok.
2022. szept. 7. 16:54
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Autogént tréning, majd hasi légzés, figyelve a hasad süllyedését, emelkedését.

Mikor a figyelmed terében megjelennek gondolatok, amik érzéseket váltanak ki, kérdezd meg:

- Kié ez a gondolat?

- Kié ez az érzés?

Természetesen az a válasz fog megjelenni, hogy Én.

Ezután kérdezz rá, hogy ki ez az Én?

Tapasztalni fogod, hogy nem az érzelmeid, nem a gondolataid vagy.

Megállsz a jelen pillanatban.


Ezután mehetne az önszuggesztiós lelkigyakorlat.

Illetve sportolj, étkezz rendesen.


Ez elég, hogy helyre jöjj.

2022. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megpróbálom. Köszönöm. Újra szeretnèm kezdeni a sportolást, sajnos majdnem egy éve abbahagytam. Már vettem fülhallgatót a futáshoz, de nem tudom magam rávenni, igaz, enni se eszek rendesen. Fáj mindenem.

A fejem is fáj. Félek.

2022. szept. 7. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Tapasztalni fogod, hogy a félelem is egy érzés, ami nem te vagy.

Csak ragaszkodsz a félelem érzéséhez, mert még nem tudatosult benned, hogy az nem te vagy.

Vagy te, meg az érzelmeid, mint valami moziban.

2022. szept. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia. Az első valaszolóhoz annyit fűznék hozzá, hogy lehetőleg ne úgy lélegezz, hogy csak lassan beszívod, és kifújod.

Ez egy ilyen 4x4-es légzéd technika. A lényege, hogy először szívd be a levegőt 4 másodperc alatt. Utána tartsd bent, szintén 4 másodpercig. Aztán fújd ki, ez is ugyanannyi idő legyen. Majd még 4 másodpercig ne vegyél levegőt.

Pánikbeteg vagyok, pszichológustól tanultam ezt a technikát. Ha gondolod nyugodtan írj privátban, tudok még pár technikát mondaniy mit tudsz tenni ilyenkor.

2023. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!