Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszélnétak nekem egy kicsit...

Beszélnétak nekem egy kicsit a paranoid skizofréniárol? Nekem ez van.Hogyan alakul ki? Mi történi az agyban pontosan?

Figyelt kérdés

2022. aug. 26. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Erről szakembertől hallhatsz némi magyarázatot, itt csak a valóságot nem tükröző véleményeket.

Azonban ha a világ legjobb szakemberévé képezed magad, az sem változtat semmit a helyzeten. Legfeljebb a szemléleteden.

2022. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia,hát a szerotonin és dopamin egyensúlyának felborulása az agyban okozza.Vannak negatív és pozitív tünetei.A pozitívak azok amik valami extrát adnak,a negatívak amik valamit elvesznek.Pozitívak például a téveszmék és hallucinációk,dezorganizált viselkedés.Negatív tünetek az érzelmi elsivárosodás,motiváció csökkenése,szociális kapcsolatok megszakadása.Négy szakaszból áll:premorbid,prodróma,akut fázis,remissziós fázis.Ha valami nem világos,nyugodtan kérdezhetsz!
2022. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2vagyok és a lényeget kifelejtettem,a paranoid skizofréniára különösen jellemzők a téveszmék.
2022. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt érzem éjjel nappal mint ha bellenék kokainozva feldobva vagyok egésznap sok minden érdekel legföbképpen a tudomány és a vallás minden témához tudok valamit fuzni ami érdekel és vannak negtívak is áltaalában uldözési mániám van de ritkán.Érzelmeim csak hirtelen jelennek meg és nem is valosak,kb nincsenek érzelmeim
2022. aug. 26. 16:57
 5/6 A kérdező kommentje:
gyogyszeres ezelés alatt állok ha nem kappnám a gyogyszert akkor inkább elsem mondom mit érzek
2022. aug. 26. 17:02
 6/6 A kérdező kommentje:
ez történik amikor nem kapom a gyogyszert ez az én kérdésem https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..
2022. aug. 26. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!