Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Étkezési zavarom van/lesz?

Étkezési zavarom van/lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta elég rossz az önértékelésem, mindig is csúnyának láttam magam és nem voltam magammal elégedett. De az alakommal csak mostanában kezdtem el jobban foglalkozni. Mindenki azt mondja körülöttem, hogy milyen vékony vagyok, hízni kéne stb, de én egyáltalán nem ezt gondolom, sőt rettentően frusztrál, ha bárki bármilyen megjegyzést tesz a testalkatomra és nagyon meglehet engem bántani ezzel. Nyáron edzeni kezdtem, sok hasizom gyakorlatokat csináltam, de ezeket most jelenleg nem csinálom. Mindig azon jár az eszem hogy milyen kövér vagyok, meg hogy nem kellene ennem. Mindennap számolom a kalóriákat, hogy aznap mennyit fogyasztok el, mégha pontos értéket nem tudok valamihez akkoris megtippelem pl és körülbelüli értékkel számolok. Italból is ha tudok csökkentett kalória tartalmut veszek, vagy vízet iszok. Dühös leszek magamra ha pl kicsivel több edesseget ettem mint amennyit akartam, amiért ilyen egy akaratgyenge ember vagyok, és arra gondolok hogy bárcsak visszacsinálhatnám, vagy kihányhatnám (de ezt sosem tudnám megtenni). Néha megcsinalom egy-egy napig azt hogy semmit nem eszek csak vizet iszok, de egy napnal tovább nem tudom és nem is akarom egyszerre mert félek a jojó-effektustól. De sokszor viszont meg annak ellenére hogy megvannak a gondolataim hogy kövér vagyok, eszek, amit megkívánok és nem érdekel a dolog.

Testképzavar, vagy ennél több lehet?

16/L



2022. szept. 19. 22:30
 1/1 anonim ***** válasza:
68%

Testképzavar, evészavar, kényszergondolatok.

Pszichológus tud segíteni, nem szégyen hozzá elmenni. Szüleiddel próbáld megbeszélni hogy szükséged lenne 1-2 konzultálásra (nem kell tudniuk az okot ha nem szeretnéd elmondani) és fizessenek be.

Nem kell így élni.

2022. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!