Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Étkezési zavarom van, de nem...

Étkezési zavarom van, de nem merek segítséget kérni. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Már 3 éve, hogy evési zavarokkal küzdök, de a súlyom teljesen normális. Van menstruációm, nem vagyok csontsovány, de az egészséges alatt, de ez mindig is így volt, genetika. De ha segítséget kérnék, kitűznének egy +10 kg felszedését igénylő célsúlyt, amire képtelen lennék. Mentálisan el szeretném engedni, de egyedül nem megy, másik kézről viszont félek megtenni, mert önsajnáltatásnak/figyelemfelhívásnak venné mindenki, és fel is hízlalnának.

2020. jan. 14. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha kockáztatod az egészségedet,akkor ne kérj segitséget.
2020. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a súlyod "normális", akkor nem genetikusan vagy vékony, vagy a +10 kg-s félelmed alaptalan. Kor, nem, súly, milyen zavar, mennyire állandó?
2020. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gimnazista lány vagyok, "fejben" anorexiás vagyok, néha viszont állandó falásrohamok törnek rám, és amikor van utána lehetőségem kihányom. Azért írtam, hogy fejben, mert el vagyok lehetetlenítve minden "alap" dologtól, amit az anorexiások csinálnak. Így mégjobban megőrjít, mert tehetetlen vagyok, és így kell néznem magam. 45 kg /167 cm
2020. jan. 14. 18:52
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem csak fejben vagy anorexiás, hanem fizikailag is. 16,1 a bmi-d. Hivatalosan 17,5 alatt számít anorexiás alkatnak.

+5 kg-ot el tudnál fogadni? Az még mindig a sovány kategória, de legalább nem életveszélyes.

Ha így folytatod, akkor a fogyás, a kóros soványság, és a hánytatás miatt olyan súlyos állapotba kerülhetsz, hogy kórházban kötsz ki. Ott valóban erőltetik a hízást. Ezt semmiképp ne várd meg! Egy jó pszichológus segíthet feltárni és feldolgozni a háttérben húzódó lelki okokat. A szüleid biztosan segítenének pszichológust találni. De kereshetsz ingyenes szakembert is tb támogatott rendelőben vagy családsegítő központban.

2020. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A helyzeted több, mint veszélyes, mindenképpen foglalkozni kell vele! Mitől vagy ellehetetlenítve, ami anorexiásnak alap? Van valaki, családtag, barát, tanár, akivel tudnál beszélni?
2020. jan. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5-ös,

Úgy értem, hogy az anorexiások például minden ételüket grammra pontosan lemérik, ők maguk is naponta többször mérlegre állnak. Nekem erre abszolút nincs lehetőségem, nincs semmilyen mérlegünk itthon, és venni sem tudok, mert nincs zsebpénzem, de ha vennék is szerintem megtalálnák a szobámban.

A családommal kifejezetten rossz a kapcsolatunk, a barátaim leszarnak (elnézést de szebben nem lehet megfogalmazni amit csinálnak), a tanárokat meg miért érdekelné. Volt már olyan családi probléma ami "végigment" a tanári karon, néha megállítottak a folyosón, de már elmúlt, másoknak nagyobb szüksége van segítségre és anyáskodásra.

2020. jan. 14. 20:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Mérhetnéd magad centiben is. Még jobban mutatja a változást, mint a mérleg, mert a kilók mehetnek le vízből is, többet mutat, ha előtte sokat ittál vagy ettél, számít hogy wc előtt vagy után méred...

De ha ilyen rossz a kapcsolatod a szüleiddel, a családoddal, és olyan igaz barátaid sincsenek, akikre lehet számítani, akkor már meg is van a lelki ok. Legjobb lenne egy családterápia, de ha nem hajlandóak a szüleid együttműködni, akkor egyedül fordulj szakemberhez mielőtt túl késő lenne.

Egyébként milyen háztartás az, ahol semmilyen mérleg nincs. A személymérleg egy dolog, de konyhai mérleg nélkül hogy sütnek-főznek a szüleid?

2020. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7, szemmértékre sütnek-főznek.

a combom 48 cm🤮, a felkarom 26, mell 79, derék 67, csípő 81 cm

2020. jan. 15. 15:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Centi alapján is vékony vagy. Kérdés, mennyire vagy izmos. Ha esetleg nem lennél, akkor edzéssel el lehetne érni, hogy ezzel vagy akár magasabb súllyal vékonyabb legyél centikben. De szerintem inkább nőiesedned kéne csípőben, mellben. Ahhoz is kell az energia meg a fehérje, és az izomépítéshez is.

Ha valahol lenne lehetőséged néhány féle élelmiszert lemérni, utána szemmértékre fel tudnád mérni az ételek tömegét. Talán bátrabban mernél enni, ha tudnád, hogy nem olyan sok.

2020. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elég sokat tudsz arról, hogy hogyan csinálják az anorexiások.. És hogy te el vagy lehetetlenítve, attól, hogy úgy csinálj... Örülj neki, ne akarj úgy csinálni.. Addig jó.. én nem akarok úgy csinálni, de minden porcikám arra van beállva, hogy úgy csináljam, és iszonyatosan nehéz küzdeni ellene, legszívesebben, csak fogynék és fogynék, mert ez okoz örömet, mint egy drog + ha minden csontom látom.. annyira abszurd, tökre nem akarom ezt, és teszek is ellene, amit tudok, ők hogy a gondolataim és a félelmeim ellenére eszem, és próbálom az egészséges dolgokat gondolni, mint hogy 53kikonak lenni király lenne, és az vékony , de egészséges és szép (most 170/42 vagyok, és ez is úgy, hogy küzdök, hogy ne fogyjak.. és küzdök, hogy ne meregessem le a kaját, ne álljak mérlegre, ne számolják kalóriát.. nagy szívás ez a betegség) szóval örülj neki, hogy gy nem teheted, addig jó, amíg nem válik kényszeressé.. anorexiásnak lenni nagyon rossz, gondolom te is tudod, azért akarsz mégis valahol segítséget kérni.. amúgy nem akarnának felhízlalni (hosszú távon biztos lenne egy súly helyreállítás, de nem úgy mint egy 30kgsnak, akinek az első, hogy ne haljon meg, aztán jöhet a lelki rész.. szóval ne félj ettől), a lelki okokat viszont segítenének megkeresni és segítenének kijönni belőle, még azelőtt hogy az egész életedet megkeserítené, mert annyira rögzült már és az identitásoddá vált ez a betegség.. szerintem aki teheti, kérjen segítséget, amilyen hamar csak tud, mert annál több esély van egy rendes evészavar mentes életre.
2020. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!