Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tudom, hogy mit kellene...

Ha tudom, hogy mit kellene tennem, de mégsem merem, akkor hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Elakadtam az életemben, úgy érzem. Nincs motivációm, szorongok, megfelelési kényszerem van, és megutáltam sok embert, akit eddig a barátaimnak hittem. Kikeszítettek, emiatt a munkahelyemen is felmondtam. Elkezdtem úgymond meghúzni a határaimat, mégis én érzem rosszul magam emiatt is, hogy kiálltam magamért.

Tudom, hogy senki más nem tudja megoldani helyettem az életem, nekem kell egy segítővel együtt együtt dolgoznom, de nem merek fizikálisan kapcsolatba lépni senkivel.

Elkezdtem önismereti videókat, blogokat, szakértőket nézni a témában, sok dologban felismertem magam, de lehet nem lesz elég.

Nem tudom amúgy mi a kérdésem.

Talán, hogy ha valaki volt ilyen helyzetben, ő hogyan állt fel? Egyedül tudott magán dolgozni?


2022. szept. 20. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem szabad csodát várni pszichológustól. Én 5-öt ismertem meg, ebből egy volt jó.

Ha úgy érzed, az hogy valakivel átbeszélheted a problémáid, maga a beszélgetés egy empatikus emberrel megkönnyebbülés lenne, akkor lehet haszna a pszichológusnak.

Egy jó könyv Scott Peck A járatlan út

"Az önismereti videók, blogok, szakértők" nem tudom pontosan milyen anyagokat takar. Ha gondolod átküldheted priviben.

Nekem Jézus a szellemi Mesterem, ő adja a legmélyebb tanítást és a legmélyebb változási lehetőséget. Például sokszor elmondja "Ne féljetek" tehát ezek a tanítások nem közömbösek a szorongás szempontjából sem.

Gyógyszer is tud segíteni, de annak vannak mellékhatásai, illetve étrendkiegészítő (vitaminok, ásványi anyagok)

2022. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!