Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezelik az anorexiát?

Hogy kezelik az anorexiát?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy aki volt benne azt a kórházban hogy kezelték?

Azért kérdezem mert hamarosan be kell feküdnöm vele.



2022. szept. 21. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Infúzió + kényszer etetés.
2022. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

1: azért ez nagyon nem így van...


Ahhoz már kb. a halál szélén kell legyen valaki, hogy pl. szondán át etessék...

2022. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Pár éve voltam gyermek pszichiátrián, igaz másért, de rengeteg volt ott az anorexiás.

Baromi melegre volt fűtve mindig a szobájuk. Olyan 5-6 felé mindig felébresztették őket és akkor mértek súlyt, aztán vissza mehettek aludni.

Étkezéseknél nagyon szigorúan meg volt szabva, miből mennyit kell minimum enniük, konyhai mérleggel méregették mindig. Páran otthonról hozattak ételt, le kellett adni minden hozzávalót és az arányokat listázva, hogy ki tudják számolni a kalóriákat. Egy ilyen turmix-szerű nagyon sűrű löttyöt is kaptam gyakran két étkezés között, annak nagyon nagy volt a kalória tartalma. Ha nem ették meg a minimum adatokat, megvonták a látogatási jogukat.

Volt egy lány, akin szonda volt (elég rosszul nézett ki és nem akart enni). Neki egész nap feküdnie kellett, max a wc-ig sétálhatott el, akkor is kísérettel.

A nagydolgot mindig meg kelllett mutatniuk az ápolóknak, de sokakat alapból kísértek a mosdóba vagy a fürdőbe (nehogy ott legyen rosszul).

A gyógyszereket nem tudom, hogyan kapták, de az gondolom mindenkinek más. Mindennap volt egyeztetés az orvosukkal (pszichiáter) és pár naponta pszichológussal (bár az nagyon gagyin működött, de azt most nem részletezem), illetve tartottak néha csoport foglalkozásokat, de azokra nem volt kötelező járni.

Remélem tudtam segíteni. Ha lenne valamilyen konkrét kérdésed még, tedd fel nyugodtan, ha módomban áll, válaszolok.

2022. szept. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha súlyos akkor gyomorszonda, infúzió, gyogyszerek.

Legtobb esetben tapszer (fresubin, nutridrink)

Amúgy meg pszichoterapia

2022. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző voltam:Melyik korhazba mesz?
2022. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 020310192051759397 ***** válasza:
Infúzió + ha nagyon lefogysz szondát nyomnak le neked. (Orron keresztül táplálnak)
2022. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!