Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Véleményetek szerint hol...

Véleményetek szerint hol kezelik leghatásosaban az anorexiát?

Figyelt kérdés
Komolyan szeretnék segítséget kérni, de a több helyen azt se tudják mi pontosan ez a betegség.. Egyedül nem tudok kigyógyulni , évek óta tart váltakozva a remisszió-relapszus állapot, persze épp egy relapszusban vagyok, és egyre nehezebb elhinni, hogy meglehet gyógyulni. Egyetmista vagyok, van életem, van jövőképem, mégsem tudok kijönni ebből.

2017. dec. 4. 11:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudnál esetleg dietetilussal össueállítani egy étrendet ami tápláló, kímélő a vékony szervezetednek és olyan ételekből áll amiket szeretsz.Aztán akár van kedved hozzá akár nem megeszed. Egy.idő után talán hozzászoknál és kedved is lenne az evéshez. Én sosem voltam anorexiás de volt, hogy betegség miatt csúnyán lefogytam és semmi étvágyam nem volt és semmi kedvem nem volt enni. De tudtam, hogy akkor még jobban legyengülöl így erőltettem és ettem egy keveset, aztán egyre többet és végül az étvágyam is visszatért. Kiváncsi vagyok, hogy te sosem vagy éhes? Ha igen, és megcsapja az orrod valami finom étel illata akkor mit érzel? Talán elmehetnél olyan helyekre ahol finom ételek vannak és jó illatok hátha meghozza a kedved. Sajnos nem tudom átérezni ezt a betegséget mert enni kell ez nem kedv kérdése. Azt el tudom képzelni, hogy milyen ha nimcs kedved hozzá. Mert ha stessz ér vagy valami trauma nekem sincs kedvem. De akkor is lehet erőltetni hiszen rágni meg nyelni tudsz. Vagy tévedek?
2017. dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%

en kuzdottem ezzel a betegseggel 14 eves koromban kezdodott es kb 1 eve lett vege

most vagyok 25

gimnaziumban jartam orvoshoz kezelesre, de semmit nem segitett, inkabb csak rontott

a melypontom 36kg volt, most vagyok 50 korul es 160cm.


en azt mondom ez egy olyan betegseg amibol az ember kigyogyul spontan.

egy rossz gyerekes tulajdonsaghoz tudnam hasonlitani amit ahogy idosebb leszel ugy kinosz

mas dolgok valnak fontossa az eletedben es egyszeruen megunod

legalabbis velem ez tortent

2017. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha igen, és megcsapja az orrod valami finom étel illata akkor mit érzel? Talán elmehetnél olyan helyekre ahol finom ételek vannak és jó illatok hátha meghozza a kedved. Sajnos nem tudom átérezni ezt a betegséget mert enni kell ez nem kedv kérdése. Azt el tudom képzelni, hogy milyen ha nimcs kedved hozzá. Mert ha stessz ér vagy valami trauma nekem sincs kedvem. De akkor is lehet erőltetni hiszen rágni meg nyelni tudsz. Vagy tévedek?



az anorexia pont arrol szol, hogy az illeto EHES.

nincs etvagya ... ez nem igaz. az anorexiasnak nagyon is van etvagya csak elutasitja, elfojtja magaban, hogy ne kelljen ennie, mert akkor latja magat erosnek ha nem eszik

ugy erzi azzal hogy ellent tud allni az ehsegnek eros, kontrollban van es igy boldog

mikor korog a gyomra de nem eszik, azok a percek a legszebbek szamara


ezt lehet csinalni eveket de gondolj bele, 10 ev utan ebbe nagyon belefaradsz, egeszsegugyi gondjaid is lesznek (nem menstrualsz, a gyomrod nagyon gyakran faj, puffad a hasad barmitol, beszukul a gondolkodasod az erdeklodesi korod stb.)

es akkor eljon az a pillanat hogy azt mondod "kit erdekel elegem van" noh es akkore meggyogyulsz

2017. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Minden eljött... 7X kerültem kórházba, minden volt már. Ez nem egy korszak, ez egy orbitális félelem, ami mindent felülír, tök mindegy mi vesz körül, tök mindegy mennyire akarom, mindig magával húz. Nem tudom kinőni. 171cm/37kg volt a legkisebb.. Volt már szívritmus zavarom, évek óta nem menstruálok, volt gyomorszondám, egész évet hagytam ki az egyetemből hogy hónapokon át legyek egy helyen, ami végül semmilyen eredményt nem hozott. Megakarok gyógyulni, de van itt egy félelem, ami felemészt, ami miatt nem merek lépni, és bár tudom hogy irracionális, mégis annyira erős, annyira fogva tart...

Ha kell egy évre befekszek valhová, csak valaki segítsen túllépni ezen a hatalmas félelmen, mert egyedül nem megy...

2017. dec. 4. 19:28
 5/20 anonim ***** válasza:

en sem menstrualtam eveket ha jol szamolom 8 evet

csoda hogy teljesen visszatert, ahogy elertem a 48kg-ot visszajott a menstruaciom, nem szedek vitaminokat, sem etrendkiegeszitoket, sem hormontablettat es megis visszaallt es 28 naponta megjon tart 5-6 napot ahogy az egeszseges


nem tudom hogy ez a 8 ev kimaradas volt e valamilyen hatassal a nemzokepessegemre, feltelezem, hogy igen

ezert nem is szeretnek terhes lenni (tartanek tole hogy beteg lesz, ha egyaltalan sikerul a teherbeeses)


nekem is volt egy felelmem, hogy elvesztem onmagam, hogy elvesztem az egyetlen dolgot amiben igazan jo vagyok ....

ha egyedul vagyok otthon visszajonnek ezek az erzesek, de amint tarsasagban vagyok, vagy kimegyek az utcara elfelejtem es buszke vagyok, nagyon buszke

nem kell tobbet azon filoznom hogy a boltban mit gondolnak rolam, vagy egy etteremben ha salatat kerek odasugnak... anorexias..... buszken es rohogve mondom hogy egy salatat, fogyozom... :D amit persze csak viccbol

aztan buszken osszevalogatom a boltban a snickers, bounty csokikat :P

2017. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

en nagyon szivesen segitek neked

hol laksz?

2017. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Van jövõképed! Látsz értelmet az életedben! Mert van is, higyj nekem! Nagyon szivesen segitek neked, Én már kijöttem belõle. 17/L
2017. dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2017. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%

Otthon, a konyhaasztalnál! Változtass étrendet. Zárd ki a glutént, és a növényi olajok helyett térj vissza az állati zsiradékokhoz. Egy sor mentális betegség okozója, hogy 40 éve olajokat eszünk zsírok helyett. Az olajoktól nem ürül az epe. Nem ürül a koleszterin sem, így a szervezet nem is termel frisset. Ekképpen viszont nem is tud részt venni egy rahedli mentális, hormonális, immunrendszeri, stb folyamatban.

Az orvosin, vagy az élelmezésegészségen nem tanítják ezt, mert az egyetemeket a gyógyszeripar tartja fenn, és természetes, hogy saját szájaíze szerint alakítja a tananyagot. A koleszterincsökkentőkben pedig hatalmas üzlet van még mindig, és ezt szeretnék is kihasználni, amíg lehet. (Sokáig már nem, mert az USA már visszavonta a koleszterinnel való riogatást.)

2017. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Miquel a válaszod nem kapcsolódik a kérdéshez. Ráadásul a fele egy marhaság. Lányok esetleg nem tudnátok valami mást keresni amiben jók lehettek? Főleg ha ti is tudjátok, hogy ez hülyeség? Rondák lesztek és betegek! Szívesen segítek ha gomdolod írj privátban. Sajnos nem tudom felfogni, hogy éhes vagy akkor mi a francért nem fogsz meg valamit amit kívánsz tolod a szádba és nyeled le. Pláne ha te is tudod, hogy kiszúrsz mahaddal. Oké, hogy így több figyelmet kapsz. De tényleg kitalálhatnál valami mást is. Festd be kékre a hajad vagy színesre. Az is legalább olyan hülyén fog kinézni mint a 37 kiló. Meg nincs ebben egy nagy adag unalom űzés? Ha valakinek van mivel foglalkoznia az nem azon töpreng egyen vagy ne egyen. Ha eszik éhes ha nem éhes nem eszik. Azért.banális, hogy 2017-ben az emberek 90%a folyamatosan azzal van elfoglalva mit egyen, mikor és épen hány kg. Az állatok örülnek ha van mit enniük nem filozofálgatnak róla és nem gyártanak maguknak köré problémákat. Szerintem még nem voltál elég beteg, és nem szenvedtél eleget hogy elriasszon a dologtól. Mimdenkiek kell valami szenvedély. Pl. Kezdj el futni a nem evés helyett. Vagy.segíts más embereken állatokon. A környezetedet sem értem. Ha velem élne egy anorexiás maximum lélekben lenne anorexiás de biztos nem fogyma le 37kilóra. Ezt elnézték a szüleid ahelyett, hogy elbeszélgettek volna veled mi a valós problémád ami miatt ezt teszed magaddal?
2017. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!