Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem alkottam belül egy...

Úgy érzem alkottam belül egy másik személyt, mi ez?

Figyelt kérdés
Egy időszakban elveszítettem önmagam, s már nem érdekelt semmi. Megváltozott a személyiségem és a belső érzéseim. Aztán megint megváltozott minden, és újra más voltam. És az előbb visszatért a legelső énem és utána a második. Most a második van de valahol meg van a harmadik is. Már nem tudom hogy mi van velem de úgy érzem teljesen megbolondultam. Nem emlékszem az életemből szinte semmire, de tönkre van menve. Az előbb elkapott egy sírógörcs. Tele vagyok hegekkel de az egyik énem sose tenne ilyet. Már nem tudok semmit, meg akarok halni, nagyon zavarodott vagyok. Az elmúlt időszakban olyan volt mintha nem lettek volna érzéseim, de most megint vannak és valami nagy baj van velem, megbolondultam. Nagyon nem jó az ami az agyamban történik, már kikészültem egészen

2022. szept. 23. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Skizofrénia.
2022. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Ha tudnánk hány éves vagy, talán segítene megérteni helyzeted. Lehet hogy csak most fejlődik ki a személyiséged, mindenképp kérd egy szakértő segítségét/tanácsát
2022. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom de nagyon szomoru a törtèneted

Szerintem kèrj egy időpontot egy jo spiholohgustol (todom nem jòl ìrtam ) ès csak foglalkoz magaddal szersd magad ugy qhogy vagy hiddel a sok rossz utàn vàrràd a jo.. csalàd ,egy szerető tàrs,gyerekek,unokàk,

2022. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

Leirom nalam mi az elmelete annak, hogy idorol-idore mas szemelyisegnek(?) erzem magamat. Nem mondom, hogy ez a tuti,igy van, de nekem ez kozelitett meg eddig leginkabb realisan.

Nalam diagolt a pszichologus enyhe szemelyisegzavart(bpd). Nala sematerapiara jarok es a semaim szerint dolgozunk. Na ugye vannak ilyen onsorsronto semak, amiket bizonyos helyzetek elohoznak es aszerint viselkedsz, gondolkodsz. Ha valaki szemelyisegzavaros, akkor annak jellemzoen tobb ilyen rossz semaja van es magasabbak az ertekek, ergo sulyosabbak...patologiasak. Neten olvastam meg valahol, hogy ezek a semak erzodhetnek ugy, mint akar egy masik szemelyiseg a fo mellett. Nekem eddig ez fogta meg leginkabb, hogy mikor maskent elem meg a kornyezetemet, maskeppen gondolkodok, ertekrendileg is maskepp allok = mas embernek erzem magamat, akkor 1-1 ilyen sema aktivalodik, egy epizodot futok le veluk. Illetve lehet meg regresszio is. Nalam van, hogy olyan mintha visszakerulnek tinedzser onmagamba, vagy nem tudom, de csak erzesre, a tudatommal a jelenben vagyok. Fura ezt igy megfogalmazni, olyan mint a nosztalgia.

Nekem amugy nincs emlekezetkiesesem. A te eseted emlekeztet a disszociativ szemelyisegzavarra. De ugye egy szakember tudja megmondani. Nem tudom, hogy ez segitett-e valamit.

Illetve a helyzeted sulyossagabol adodoan,meg mert elegge ketsegbeejtonek tunik a mentalis allapotod, kerlek probald meg ravenni magadat, hogy segitseget kerj szakembertol! Csak egy eselyt adj annak, hogy hagyd hogy masok segitsenek rajtad. Vannak ingyenes tb alapuak is, en is ilyenre jarok es rettentoen sokat segitett. Ha nem tetszik, akkor barmikor otthagyhatod a terapiat, vagy abbahagyhatod a gyogyszert, vagy eljohetsz a korhazbol. Itt csak a lenyeg, hogy megprobald, nem kell jarni kotelezoen, ha nem tetszik.

Illetve teljesen jogos, ha negativ erzeseid vannak amiatt, ahogy az eleted alakult, es jogod van erezni oket. Nalad az intenzitasaval van a baj, meg hogy valoszinu krizishelyzetben lehetsz, mar onmagaban ez is eleg indok.

Nem foglak lecseszni, mert bantod magadat...nekem is vannak enyhebb huzasaim magammal szemben. De tudod az elso lepes nem is az, hogy ezzel leallsz, hanem az hogy segitseget kersz es beallitasz abban az allapotban, amiben vagy minden szegyenkezes nelkul es elmondod, hogy mit erzel es hagyod hogy mas segitsen. Ez a kerdes is egy SOS jel. Nem leszel jobban, ha ezt nem veszed komolyan. Van kiut ebbol is, barmennyire is nem latszodik, de eloszor magadat kell helyretenned, nem az eletedet. Az utobbi jon majd az elobbivel. Biztos sok sz@r dolgon mentel mar at eddig, megerdemled hogy vegre ezeket a terheket ledobd es boldog legy.

2022. szept. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%

Ez nagyon úgy hangzik mint a disszociatív személyiségzavar. Én elmennék pszichológushoz!


[link]

2022. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!