Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol valójában segít a...

Az alkohol valójában segít a rossz helyzetben lévő embereknek?

Figyelt kérdés
Ezt mondta egy ismerősöm,hogy az ivás oldja a feszültséget,aki nagyon le van terhelve lelkileg.Ha nem inna hamarabb meghalna,az erős lelki nyomás súlyától,pl rákba,szívrohamba,agyvérzésbe stb. Erre mondott is példát egy testvérpárt ahol az egyik, alkoholista 63 éves,a testvére aki soha nem ivott 49 évesen meghalt rákban,a rossz házasság okozta lelki tehertől.Káros az alkohol,de van pozitív hozadéka,mert amíg alkohol hatása alatt van az ember,addig boldog lehet az is akinek rossz az élete egyébként.
2022. szept. 24. 09:14
1 2
 1/17 anonim válasza:
45%
Én is alkesz vagyok. Úgy vagyok vele, hogy, ha már sz@r az életem és sok mindent nélkülöznöm kell e világon, amitől boldog lennék, akkor már legalább a mindennapi söröm legyen meg oszt készen is van. Amúgy is mentálisan beteg vagyok, meg idegbeteg vagyok, engem az alkohol szokott megnyugtatni, felvidítani. Meg nálam családi örökség az alkoholizmus, mert az összes halott férfi rokonom alkoholista volt egész életében.
2022. szept. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Abszolút nem. Ez nem megoldás sztem. Pszichologus minél előbb! Kar tonkre tenni a szervezeted de mi hiába irunk bármit úgyis azt csinálsz amit szeretnel
2022. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
ha kéthetente megiszol 2 pohár bort lazításként péntekeste az segíthet és jól is lezsel tőle. HA napi szinten iszol az káros.
2022. szept. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
47%
Én jártam több pszichiáterhez, pszichológushoz, feküdtem 3 hónapig pszichiátrián, mert súlyos önértékelési problémákkal küzdöttem, meg 2015. januárja óta öngyilkosságon, meg saját magam megcsonkításán járt az eszem, szedek mind a mai napig gyógyszereket, de igazán megnyugtatni nem a rivotril, hanem a borsodi és a heineken sör szokott.
2022. szept. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az alkohol csak tüneti kezelés, nem oldja meg a problémát. Csak a homokba dugja a fejét az aki vedeléssel oldja a feszültséget. Az alkohol méreg, hosszútávon nagyon károsítja az ember szervezetét. Becsapja magát az aki azt hiszi boldog élete lehet az alkohollal.
2022. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem segít és SEMMIT SE OLD MEG.

Családi kapcsolatokat tönkreteszi, ha gyerek van a családban, örökké emlékezni fog rá ha a szülő rendszeresen iszik...

Ha valaki masszívan alkoholista, az egész fizut képes elkölteni, meg azért is, hogy önbecsülését támogassa ("én klassz vagyok, mindig én hívok meg mindenkit") stb...

Azt gondolják hogy az alkohol okozta eufória bármitől megmenti őket, ez nem így van, az elnyomott agresszivitásuk részegen jön elő, valamint másnaposan ezerszeresen jönnek elő a felejteni vágyott problémák...

2022. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
lényeg a MÉRTÉK. hetente 1 sörtől nem lesz alkoholista senki.
2022. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%
6 megcsalás után szerintem maradok az alkoholnál,nem keresek több nőt
2022. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Valójában nem segít. A gyógyszerhez meg más drogokhoz hasonlóan elfedi a problémákat, viszont a gyógyszerrel ellentétben és a drogokhoz hasonlóan az alkoholizálás szétrombolja az ember egzisztenciáját, kapcsolatait és végül az egészségét is.

Önbecsapás ez így. A megoldás: kemény munkával rendbehozni lépésről lépésre, ami elromlott, mind az ember életében (iskolák, munka, párkapcsolat, barátok, lakhatás, stb.), mind lelkileg (pszichológus, vallás segíthet), mind egészségileg. Újra tartalmat kell adni az életnek, ami nem a múlton való siránkozás, nem pillanatnyi mámor, hanem kemény, kitartó értékteremtő munka, amire bármikor büszke lehetsz.

2022. szept. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
20%
Nekem egzisztenciám nincsen, mert 31 évesen is csak egy szobám van az anyám házában élek együtt nővéremmel, meg anyámmal. Alig van holmim. Emberi kapcsolatom is egyenlő a 0-val, mert nincsenek barátaim, munkanélküli vagyok kollégáim sincsenek, párkapcsolatom meg sosem volt. 30 éves koromig csak elutasítást kaptam a nőktől, 30 évesen vesztettem el a szüzességem egy időre össze jöttem egy 42 éves nővel Pesten. Most meg 31 évesen is magányos vagyok, mint a f.a.s.z.o.m. Soha nem lesznek gyerekeim, mert soha egy nő sem viszonozza az érzéseimet. Szóval az életemet nem lehet kemény munkával helyre hozni, ezért inkább alkesz leszek, amíg élek. Nem érdekel, ha 60-70 évesen halok meg, én nem vágyok rá, hogy 120 éves koromig éljek.
2022. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!