Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Családállítás. Tapasztalat?

Családállítás. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Kettős véleményem van.

Az elmélete logikusnak tűnik. A családi közegben fejlődik ki a pszichés énünk alapja. Pszichoterapeuták és klinikai pszichológusok is vezetnek ilyen csoportokat, így őrült humbug nem lehet.

Mégis valahol súrolja az ezoteria hatását. Nem látom, hogy olyan számban indulnának családállítás csoportok, mint pszichodráma csoportok. Szakemberek körében sem olyan elterjedt.



2022. szept. 25. 03:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több családállító foglalkozás van mint pszichodráma.


A családállítás egész mást csinál, mint a pszichodráma.


Szerintem a diagnózisa jó, de oldásra nem vagy csak kicsit hatásos.

Én ezt tapasztaltam.

2022. szept. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mondhatjuk, hogy egy önismereti módszer?

Rájössz és felismered, hogy mi miért van az életedben?

Segít meglátni a problémát, de megoldást nem kínál?

Lényegében egy pszichoanalitikus módszer, csak gyakorlati alkalmazással?


Példának hoztam fel a pszichodrámát, mint népszerű csoportos foglalkozást. Hozzá képest a családállítás jóval ritkábban jön elő. Saját pszichológusomtól sem hallottam (a pszichodrámát viszont igen). Sokáig azt hittem, hogy a családállítás egy spirituális, ezoterikus bohóckodás. Aztán meglepődve láttam, hogy terápiás eszköz a pszichoterapeuták körében is.

2022. szept. 25. 03:46
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

"így őrült humbug nem lehet."

Pedig az:

"Mivel a családfelállítás a jelenlegi általánosan elfogadott tudományon kívüli fogalmakkal (morfogenetikus mező, távolbahatás, vallás, ősi gyógyító rítusok, stb.) dolgozik, emiatt áltudományos. (Tudományos az, amit igazoltak kísérlettel.) Látszólagos működése azon múlik, hogy az alany mit lát bele a mozgásokba, hogyan értelmezi a történteket – megjelenik benne az önbecsapás, önbeteljesítés, a tudaton kívüli [1].


Ezen kívül igazak rá a további állítások:


A módszertan alapvetései és állításai tudományos módszerekkel jelenleg nem voltak validálva – a bizonyítás feladata azoké, akik gyakorolják, használják.

Mivel Hellinger nem fogalmazott meg szigorú metodikát és szabályokat, ezért a családállítás gyakorlása nincs semmilyen képzéshez, szabályozáshoz vagy akkreditációhoz kötve: jelenleg bárki tarthat ilyen foglalkozást."

Forrás: [link]

2022. szept. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mondhatjuk, hogy egy önismereti módszer?


Rájössz és felismered, hogy mi miért van az életedben?


Segít meglátni a problémát, de megoldást nem kínál?


Lényegében egy pszichoanalitikus módszer, csak gyakorlati alkalmazással?"


Nem. Egy sorskorrekciós módszer.

Nem szükséges semmit felismerni.

Te sose voltál családállításon, úgy tetted fel a kérdést?

2022. szept. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
3: Ehhez képest a SOTÉ-n kb. 15 éve tananyag.
2022. szept. 25. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es: sosem voltam. Olvasok róla most éppen.


3-as:

Olyannak tűnik, mint a homeopátia és az orvostudomány viszonya.

A homeopátiát is művelik egyes orvosok, de tudományosan egyáltalán nem bizonyítható.


Azt a részét én sem látom tudományosnak, hogy mi alapján találja meg az ember a sorsát rontó családi kapcsolatot? Onnantól már értem, hogy segít, ha elfogadja, megkönnyebbül.


A hazai képviselők közül Dr Angster Mária neve jön szembe sok helyről.

Nézem a videóját és pont a felvetett kérdéseket boncolgatja 25:35-től pár percen át.


[link]


Kicsit számkivetettnek tűnik a tudományban ez a módszer. Említi, hogy évekig járt a pszichoterápia konferenciára. De most már nem jár. Nem fogadja el a szakma ezt a módszert. Utána említi, hogy most igyekeznek statisztikailag is bizonyítani.


Megmaradt a kettősség érzése :)

2022. szept. 25. 04:13
 7/11 A kérdező kommentje:

4-es, írhatnál még hosszabban. Úgy érzem, hogy te mellette érvelsz. Érdekelne.


Persze megy mindenkinek a plusz pont, bármelyik oldalt is képviseli.

2022. szept. 25. 04:17
 8/11 A kérdező kommentje:

3-as: lentebb van a tudományos vizsgálatra való felhívás, amiről beszél a videóban. Sajnos lezárták, idén tavasszal volt. 6 hónap múlva lesz az utóértékelés. Feltételezem, hogy lesz ebből majd jövő év elején egy tudományos eredmény.


[link]

2022. szept. 25. 04:31
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Elmentem, nem értettem, nulla hatást gyakorolt rám. nem ezzel a n módszerrel akarnék jobban lenni.
2022. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rakat sz.r. Összeerőltet a bántalmazóddal, mert jaj, ő b.szott össze téged... Bocs, k.rvára pipa vagyok erre az ezosz.rra.
ápr. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!