Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a trend, hogy egyre...

Mi ez a trend, hogy egyre többen akarnak fiatalon ilyen olyan mentális betegséget?

Figyelt kérdés

Tiktokon is rengeteg a kamu, meg trendet kapott kb., itt is láttam olyanokat, akik öndiagnosztizálni akarják magukat.

Én mikor azon agyaltam, ami a tényleges diagom, akkor még a barátaim előtt sem mertem, de még neten sem rákérdezni, csak mikor már krízisben voltam, akkor beszéltem róla. Pszichológus meg előbb említette, mint én. Sőt valamit régebben el is vetettem, mert megijesztett a tény. Annyira nem kellemese egy betegséggel sem együtt élni. Azt persze megértem, hogy akinek annyira elviselhetetlen már, akkor kell egy címke rá, de ilyenkor már általában vagy segítséget kér valaki, vagy teljesen feladja. Nem pedig előbb öndiagnosztizálja magát neten.



#betegség #trend #mentális #öndiagnosztizálás
2022. szept. 25. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Pár hangos idióta nem jellemez egy egész generációt, ezt kellene megtanulni.
2022. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Dr. Gugli segít nekik, hogy orvosnak érezzék magukat.
2022. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Nincs semmi önismeretük vagy énképük, de mindenhol azt olvassák, hogy menő pszichológushoz járni meg felvállalni, hogy gondjaik vannak, hát ők pedig menők akarnak lenni. Egyébként ma nem divat szilárd személyiséget nevelni, mert legyen nyitott a gyerek, elfogadó mindennel is, stb.
2022. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Így akarnak kitűnni, figyelemre vágynak, azt akarják hogy foglalkozzanak velük, különlegesek akarnak lenni, empátiát akarnak. Tehát nem a betegséget akarják szerintem hanem a plusz

figyelmet.

2022. szept. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Sokan azt gondolják, hogy "ismernek bizonyos betegségeket", mert a "legelterjedtebbekről" olvastak egy-két "bulváros mondatot".

"Hejj bárcsak antiszociális lennék, bántanak az emberek", "bárcsak több személyiségem lenne" -> ilyen és ehhez hasonló kívánalmakat lehet olvasni.

Általánosítani nem szeretnék, az itteni múltbeli kérdések jutnak eszembe.

2022. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi ez a trend, de gyakorin megfigyeltem, hogy vannak időszakok, mikor mindenki autista, Borderline akart lenni. Most a skizofrénián paráznak…
2022. szept. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az itteni múltbeli kérdésekből eszembe jutnak: Aki utálja magát az "nárcisztikus" akar lenni, aki nem elégedett valamilyen képességével az "többszörös személyiséget" akar, akit bántanak, "pszichopata/szociopata" akar lenni, stb.

Többen vannak a "neten olvasottak alapján" "önmaguknak pszichés diagnózsist felállítók"

Jellemző még az is, ha valakivel összevesznek vagy nézeteltérésük támad, akkor jön a "te nárcisztikus vagy", "pszichopata vagy" stb.

2022. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán az önduagnosztizálás egyik oka, mikor valaki fel gyógyszert szedni,emiatt nem keres fel orvost. Neten kutakodni, hátha rájön,h mi a baja és mit lehet vele kezdeni. Gyógyszerszedésen kívül.


Vagy ahány orvos kezelte, ahány pszichológus, annyiféle diákot kapott. Ekkor már egyedül próbál rájönni.


Nekem pl sokáig variálható azon,h van skizofrénia vagy nincs. Pl Thalassa Házban ezt állapították meg, ambuláns kezelő orvos tévesnek vélte.


Azóta se derült ki,h mitől volt 3 évig pszichózisom. Skizofréniát végül elvetették. Gyógyszert élvezték. Azóta is van kevés halum, de ezzel együtt tudok élni. Nem tudom minek a tünete.

A többi tüneteire sem egyértelmű a diag. A régi (jelenleg helyettes) orvosom szerint bipol zavarom van. A sajátom szerint nincs. Aztán azt mondta,hogy tünetileg az, de lehet más az etiológiája. Elmentem 2 hetes nappali kórházba. Ott bipolt valószínűsítenek mert nyáron is túlpörögtem. Antidepit is el kellett venni. Antipszichót beállítani.

2022. szept. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
51%

Önsajnáltatás= sok figyelem

Mentális betegnek lenni= különlegesnek lenni


0 élettapasztalattal rendelkező fiatalok a legkisebb problémáik miatt is azt hiszik, hogy olyan csak nekik van, és hogy az nem normális. Csak azt nem tudják, hogy aki tényleg beteg, az legszívesebben minden áron megszabadulna tőle és nem mutogatja büszkén az egész világnak.

Lassan azok az igazi bolondok, akik magukra erőltetik a betegségeket.

2022. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!