Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy, hogy van két mentális...

Úgy, hogy van két mentális betegségem (Depresszió és Generalizált szorongásos szindróma) Még lehetek egyszer pszichológus? L/24 éves

Figyelt kérdés
Bár beteg vagyok, tudom, de ha nem is mostanában, mert egyelőre magam kellene helyrehozni, de pl. 30 éves korom felett lehetek még pszichológus? Vagy aki mentális beteg vagy az volt, már nem lehet az? Csak mert nagyon érdekel ez a szakma. Most pl. kognitív viselkedésterápiát "tanulok" olvasgatok, azért is, hogy magam segítsem, de esküszöm olyan klassz egy szakma, szinte magyarázatot ad mindenki viselkedésére. Én emberséges tudománynak látom.
2022. szept. 14. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem lehetsz, ha sikerul magadat annyira stabil allapotba hozni, hogy tudd kezelni a pacienseket es ok megbizzanak benned. Lelkileg nagyon nehez pszichologusnak lenni egyebkent, mert napi 3-5 ember szornyu torteneteid hallod, es az kihatassal van rad is. Egyebkent, ha pszichologusnak mesz, akkor kozben neked is kell "terapiara jarni", marmint az en pszichoterapeutamnak az egyetem alatt is kellett gondolatnaplot vezetnie, meg foglalkoznia sajat magaval. Szoval lehet, hogy mar az egyetem alatt jobban leszel. :)
2022. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne lehetnél?
2022. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert ha utána néznek a kórképemnek, ott látszik az, hogy gyógyszert is szedtem a szorongásra. Tudod, nehogy rám nyomja a bélyeget....
2022. szept. 14. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Az én pszichológusom is depressziós volt engem kihozott a pszichózisból.
2022. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt barátom, aki borderline-nal ment pszichológusnak, remélem tanul valamennyit önmagáról, mert még barátként is nehéz volt vele együtt lenni, meg is szakítottuk a kapcsolatot.
2022. szept. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oh, értem. remélem akkor rendeződik köztettek ez a dolog.
2022. szept. 16. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én pszichológusom így lett pszichológus :)
dec. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!