Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a leghatékonyabb módszerek...

Mik a leghatékonyabb módszerek gyerekkorban eredő traumák, káros minták feldolgozására?

Figyelt kérdés

A pszichodrámánál, önismereti csoportoknál vannak-e jobbak?

Még fél évre is nehéz előre tervezni. Hát még másfél évre, ui. ennyi elköteleződéssel járna (havonta egy teljes napos elfoglaltság). Pláne manapság. Nem beszélve az anyagi kiadásról. Amit még ha alkalmanként is kell fizetni, összeadva több százezer forintra jön ki.

Másrészt ahány csoport, annyi csoportvezető. Képtelenség az összeset kipróbálni. Ha első pár alkalom alapján meg is van az összhang, nem garantált hogy később is meglesz.

Nektek milyen módszer (pl. családállítás), konkrét szakember vált be a negatív, káros családi minták feldolgozására és felülírására? Privátban is jöhetnek az ötleteitek és tapasztalataitok!



2022. szept. 27. 02:31
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Visszaemlékezés, szembesülés, belátás, következtetés, értékelés,

elengedés.

2022. szept. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Az a fajta "önismereti csoport", amit leírtál, fából vaskarika,

pénzlehúzós semmi.

Személyesen, pszichológussal kell megoldani, nem ilyen

amatőr, link vállalkozókkal.

Sok a kókler.

2022. szept. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen csoportokból ha jót találsz, az nagyon sokat tud segíteni.

Kipróbálhatod magad olyan szerepekben, amelyektől tartottál, vagy beleélheted magad más emberek helyzetébe, sokféle módon ráláthatsz szituációkra.

Mármint ha egyénileg megoldottad problémáidat és nem félsz csoportba menni, vagy elég nyitott stb.

2022. szept. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

A családállítás sajnos pont nem ajánlott, mert áltudományos módszer ( [link] )

Helyette a modern kognitív alapú sématerápiát ajánlom, ami tudományos alapú módszer, és csinálják csoportterápia keretében is. Jelenleg a Rókus Kórházban működik Unoka Zsolt doktor pszichoterápiás osztálya, ahol ezt, és mellette sok remek terápiás módszert is (relaxáció, művészetterápia, mozgásterápia, mindfulness) alkalmaznak kiváló, elkötelezett, emberséges szakemberek.


Részletek: [link]


Gyógyulást, jobbulást kívánok! 💓

2022. szept. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

2-es, ezeket az önismereti csoportokat is pszichológusok vezetik. Meg kell nézni, kik a csoportvezetők, persze van olyan, hogy mentalhigénés vagy coach a végzettsége, de ha akkreditált a csoport, akkor amögött sok évnyi tanulás áll nekik is, mire csoportvezetők lehettek.

Hasznos tud lenni, mert a csoport is visszajelezi neked, hogy milyen vagy, interperszonális kapcsolatok fejlesztésére baromi hasznos. Érdemes rászánni az időt.

Ha trauma feldolgozás, akkor egyéni terápia tud segíteni, mégpedig klinikai szakpszichológus, aki sématerápiával vagy pszichodinamikus módszerrel dolgozik.

2022. szept. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sématerápia? EMDR? Addig kell keresni, ameddig nem segít valamelyik. Kinek melyik.
2022. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon hasznos kérdés és téma!


Kérdező: egyéni terápián kezdenék.

Nagyon sok mindentől függ a haladásod. Hogy mennyire magasról / mélyről indulsz az önismereti úton (talán ez a kulcsa mindennek, hisz' csak azután tudja az ember kijavítani a hibát, miután felismeri ÉS el is ismeri.)

Ha magasan vagy az önismeretben, az nagy előny.


A terápiára fordított pénz egy részét önfejlesztő könyvekkel lehet megspórolni. A könyvek segítenek az ülések között is fejlődni.

De őszintén szólva a könyv gondolatai elszállnak, de a terápián előtörő sírás vagy a terápiás szembesítés mélyebben megmarad, így a terápiát könyvekkel pótolni sajnos nem lehet, csak rövidíteni.


Elköteleződésre mindenképpen szükséged lesz.


Csoporthoz nem tudok hozzászólni, én is épp keresésben vagyok.

2022. nov. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, én is voltam terápiákon is, most is járok, és olvasok könyveket is a témában. Igaz, nálam az van, hogy eszembe nem jutott volna, hogy a traumák felől közelítsem meg a problémáimat. De nem rég hagytam félbe egy szuper kognitív terápiát, mert végre sorra kerültem egy jó emdr terapeutánál. Nekem pl. sokat segítettek az alábbi könyvek: A gyermeki elme (agyműködés jobb megértése) Ha a férfi beszélni tudna (pasis parák) Felfelé a lejtőn (Korbtól, friss mű szintén agyterületek leírása, depresszió működése, kimászási tanácsok) stb.
2022. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!