Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy paranoid skizofrénen, ha nincs betegbelátása, és ki-be járkál a zárt osztályra a viselkedése miatt?

Figyelt kérdés
Jó lenne rábeszélni, hogy újra járjon orvoshoz, illetve szedjen gyógyszert, de lassan már mindenkit elmar maga mellől, a családját is.

2022. szept. 27. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Imával
2022. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Talán nem kellene kiengedni a zártosztályról.
2022. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem akarja h segitsenek rajta, azon senki nem fog tudni segiteni. Fogadhatod melle a legjobb orvost is akar.

Ha nagyon akarsz rajta segiteni, akkor meg adhatsz egy eselyt neki, hatha lehet vele valahogy beszelni. A stigmatizacio miatt viszont alapbol sztem senki nem akar ezzel a diagnozissal azonosulni, meg attol is fugg h milyen az illetonek a kapcsolata a csaladjaval. Ok tudnanak neki a legjobban segiteni, es hatni ra, meg tamaszt nyujtani, elfogadni. A Pszichotikus betegeknek nagy szuksege van a csaladjuk tamogatasara.

2022. szept. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor lehet gyógyszerszedésre kötelezni, ha annyira súlyos a helyzete, hogy (korlátozott) gondnokság alá helyezik, és kkor lehet kényszergyógykezelés...
2022. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos kényszergyógykezelés alá helyezték azóta. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2022. okt. 3. 22:51
 6/7 anonim válasza:
Hogy sikerült kényszergyógykezelés alá helyezni? Nekem a szomszédom paranoid skizofrén. Néha támadja a szomszédokat ezért be jelentettem a pszichiátrián hogy miket művel de azt mondta az orvos hogy meg kell várni amég újra meg támad valakit és akkor kell rá ki hívni a mentőt. De sajnos pár hónapja nem támad csak kiabál. Már arra gondoltam hogy bejelentem hogy életveszélyesen meg fenyegetett hátha bezárják a rohadékot :D
2022. dec. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kiderült, hogy csak valami ideiglenes intézkedés volt, mert a rendőrök kapcsolták le, és nekik is nekiment. Azóta kiengedték, és most normális szakasza van, úgy néz ki. Felek, hogy vajon meddig :-(
2023. jan. 1. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!